Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Miele W307 VivaStar W300 - łożysko do wymiany

Beat 20 Sty 2016 18:18 741 5
  • #1 20 Sty 2016 18:18
    Beat
    Poziom 15  

Mam do wymiany łożyska w pralce Miele VivaStar W300 (na drzwiczkach W307 VivaStar W300) nr 00/67404526.
    Serwis w Łodzi zaśpiewał za wymianę łożysk z uszczelniaczem - 400zł ze względu na trudny dostęp i konieczność wyjęcia bębna. Czy waszym zdaniem koszt jest przesadzony ? Serwisant próbował mnie zniechęcić do samodzielnej naprawy. Ja jednak świadom jego interesu chcę spytać osób bardziej bezstronnych i fachowych. Słusznie ?

Przymierzam się do samodzielnej naprawy ze względu na wysoki koszt naprawy (zakup ściągacza do łożysk to 15-20zł) jeśli mnie nie odstraszycie,trudy naprawy zniosę. Łożysk jeszcze nie wymieniałem.
    Ogólnie mówiąc naprawiałem różne urządzenia mechaniczno-elektrycznych, elektroniczne na poziomie podstawowym. Z pomocą fachowca myślę że sobie poradzę.
    Co do łożysk, to czy 6305, 6306 oraz simmering 35X76X10/14 będą odpowiednie?
    Polećcie mi trwałe łożyska i simmering.

Pralka była kupiona jako używana, pracowała ok.4-5 lat i sprawowała się bez zarzutu.Rozbierałem już tą pralkę z jak się okazało prozaicznego powodu - wypadnięcia wtyczki przy drzwiczkach (nie do końca wciśniętej?) co skłoniło mnie do przeglądu, wymontowania płytki z programatorem i podziwiania solidności wykonania - np.programator optyczny, zanim znalazłem nie wciśniętą wtyczkę i się uśmiałem.
    Czy mógłbym prosić o pomoc.

0 5
  • #2 20 Sty 2016 20:45
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Jeśli w tej pralce wymiana łożysk wymaga wyjęcia zbiornika to cena jest OK. jeśli serwis daje dobre łożyska i gwarancje na naprawę.
    Jeśli sam podejmiesz się naprawy to w trakcie demontażu rób zdjęcia, łatwiej pójdzie montaż. Jeśli będziesz kupował łożyska i simering to poszukaj specjalistycznego sklepu. Im lepsze materiały kupisz tym dłużej popracują.
    Pozdrawiam
    PS. ściągacz będzie zbędny

0
  • #3 20 Sty 2016 21:42
    BRum
    Poziom 21  

Wymieniałem sam.Poradziłem sobie z wyjęciem zespołu piorącego przy pomocy drabiny rozstawnej i wciągnika łańcuchowego.Waga zespołu to ok
    65kg i we dwóch ręcznie trudno utrzymać by powiesić na górnych sprężynach
    Możesz zastosować bloczek z liną,też wtedy nie ma problemu.Sama wymiana łożysk to pryszcz.

0
  • #4 29 Sty 2016 15:38
    Beat
    Poziom 15  

Proszę polećcie mi bardzo trwały simmering (od niego chyba głównie zależy trwałość łożysk) oraz dobre łożyska.
    W wątku
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2495612.html

wymieniane są jako dobre: SKF, FAG, Koyo, Nachi, również polskie.
    Czy jest może na forum jakiś spec od łożysk i simmering-ów albo chociaż osoba dobrze zorientowana.

0
  • #5 29 Sty 2016 16:27
    mrice
    Specjalista AGD

Żywotność łożysk uzależniona jest od uszczelnienia i stanu osi bębna, jeśli z tym będzie ok to nawet FŁT pochodzi. Jeśli chodzi o kulturę pracy i dokładność pasowania FAG w zupełności wystarczy. Co do siemera, jak chcesz coś dobrego, to zamów w serwisie Miele orginał.
    Jeśli chodzi o koszty jakie zaproponował Ci serwis, uważam, że są całkiem przystępne, zwłaszcza, że masz Miele a nie np Whirlpoola, wszak serwisowanie Jaguara jest dużo droższe niż Fiata.

0
  • #6 29 Sty 2016 17:22
    BRum
    Poziom 21  

Nie zapominać o tulejce po której ślizga się simmering ,sama wymiana uszczelniacza może nie wystarczyć.

0