Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Fagot DMT 301 - Przestrojenie UKF na CCIR

Daniel1300 20 Jan 2016 19:18 1971 3
    Daniel1300
    Level 14  
    Witam,
    Poszukuję instrukcji przestrojenia radia Unitra Fagot DMT 301 na "wysoki" UKF. Niestety na forum nie ma zbyt pomocnych postów na ten temat, jedynie jeden niechlujnie napisany temat. Będę wdzięczny za pomoc przy ożywianiu tego radioodbiornika.
  • Helpful post
    kotuniunia
    Level 29  
    Akurat tego radioodbiornika nie przestrajałem ,ale wg. schematu do usunięcia: C100,C106 i C113. Trzeba nawinąć nową cewkę heterodyny (l103) ,pewnie jak w innych modelach sprawdzi się 8zw na 6mm drut ok 0,5-1mm.Zakres może być za szeroki to wówczas odwijasz jeden zwój i w miejsce C 113 2,2pF. Oczywiście wszystkie obwody głowicy stroimy kilkakrotnie,najlepiej na środki pasma i na słabej stacji ,jak nie mamy generatora.
    Daniel1300
    Level 14  
    kotuniunia wrote:
    Akurat tego radioodbiornika nie przestrajałem ,ale wg. schematu do usunięcia: C100,C106 i C113. Trzeba nawinąć nową cewkę heterodyny (l103) ,pewnie jak w innych modelach sprawdzi się 8zw na 6mm drut ok 0,5-1mm.Zakres może być za szeroki to wówczas odwijasz jeden zwój i w miejsce C 113 2,2pF. Oczywiście wszystkie obwody głowicy stroimy kilkakrotnie,najlepiej na środki pasma i na słabej stacji ,jak nie mamy generatora.

O kurczę, aż tak? A nie można starej cewki ścisnąć? Dzięki za odpowiedź.
    kotuniunia
    Level 29  
    Daniel1300 wrote:
    A nie można starej cewki ścisnąć?

Można ,ale nie wiem czy wejdziesz w środek pasma . Będzie za wysoko ,a jak dołożysz za duże C , może nie objąć całego.