Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat grande punto awaria automatycznej skrzyni biegów

20 Sty 2016 19:48 3141 16
  • Poziom 5  
    Witam nie działa mi skrzynia automatyczna w fiacie grande punto 2009r 95km
    auto kupiłem uszkodzone blacharsko i z niedziałającą skrzynią i mam do was pytanie czy awaria skrzyni może być spowodowana tym iż auto miało wystrzelone poduszki powietrzne, lub jakikolwiek inny związek z kolizją.
  • Poziom 23  
    Jaka to skrzynia? To manual, z automatyczna zmianą biegów, czy zwykły automat?

Sprawdź czy jest olej w skrzyni, bo całkiem możliwe, że z przodu była chłodnica oleju i po prostu wyleciał.
  • Poziom 5  
    dzięki sprawdzę i w razie co się odezwę
  • Poziom 5  
    koledzy skrzynia w aucie to manual z automatyczną zmianą biegów
  • Poziom 5  
    Internauci jeśli możecie pomóżcie, olej w skrzyni jest a skrzynia nadal nie pracuje
  • Poziom 39  
    Diagnoza komputerowa.
  • Poziom 5  
    Jeśli chodzi o diagnozę to szukam kogoś z dobrym kompem, jeden komputer podłączyłem ale okazał się za słaby i pokazał tylko błędy związane z wystrzelonymi poduszkami
  • Poziom 32  
    Zobacz czy po otwarciu drzwi uruchamia się pompa wysokiego cisnienia.
  • Poziom 5  
    Ok, sprawdzę, a jeśli się nie uruchamia, to należy wymienić ją i skrzynia powinna ruszyć, tak?
  • Poziom 32  
    Wtedy zobaczyć czy w ogóle dostaje napięcie.
  • Poziom 5  
    koledzy, komputer wskazał błąd p1773- ciśnienie oleju, sprawdziłem, że na pewno nie jest to czujnik ciśnienia, bo on działa, moim zdaniem może być to pompa, a wy jak myślicie?, piszcie jeśli coś wiecie.
  • Moderator Samochody
    Błąd ma taki opis:
    P1773 - Hydraulic curcuit pressure
    Mechanical failures, low fluid level.

Jeśli poziom oleju w skrzyni jest prawidłowy, coś w środku się rozszczelniło. Ponoć zdarza się wyciek przez czujnik wybranego biegu.

Nie jest to więc elektryczna usterka czujnika. Silnik daje się uruchomić? Nie ma na wyświetlaczu komunikatu FPS ON?
  • Poziom 5  
    Silnik odpala, jak naprawić taką usterkę? wymienić czujnik?, skąd rozpoznać na którym biegu jest rozszczelnienie ?
  • Poziom 39  
    A czy ten błąd nie wygeneruje się jeśli pompa nie robi ciśnienia lub nie pracuje w ogóle? Ja bym zaczął od początku czyli najpierw sprawdzić pompę a potem ewentualnych nieszczelności...
  • Poziom 32  
    Pisałem wcześniej, pompa powinna się uruchomić wraz z otwarciem drzwi.
  • Poziom 5  
    koledzy zawiozłem pompę do regeneracji i mam nadzieję, że to rozwiąże problem ze skrzynią, ale mam pytanie o jakich parametrach olej trzeba wlać do skrzyni po wylaniu starego?
  • Poziom 5  
    Witam, po zregenerowaniu pompy problem rozwiązał się, dziękuję wszystkim za pomoc