Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

a4 b7 brd 170km - kopci na biało/szaro śmierdzi spalinami obroty falują

20 Sty 2016 20:27 3336 7
  • Poziom 2  
    witam mam problem z a4 b7 brd 170 km mam ja od 4 miesięcy i cały czas borykam sie z falującymi obratomi na biegu jałowym i kopceniem na szaro/biało dodatkowo smród spalin z wydechu , są momenty że auto pracuje dobrze i nie kopci a po przejechaniu lub ponownym właczeniu auta znwu falują obroty i dymi , zaznaczam że nie ubywa płynu chłodniczego a oleju raz na 1000km dolewam auto ma moc nic nie przerywa w trakcie jazdy tylko na postoju ... odwiedziłem mnóstwo mechaników i wymieniłem prawie wszystko od przepływki , turbo , świec żarowych , wiązki i śruby wtrysków, gruszka od kolektora ssącego zrobiona , czujniki dpf i itp też zmienione, auto ciągnie dobrze tylko to kopcenie i smród :) wtryski mam SIEMENS 03g130073t dałem dzisiaj na sprawdzenie i powiedzieli ze wtryski podają za mała dawkę paliwa czy to jest może przyczyna tego kopcenia i spalin na wolnych obrotach ??? miał ktos może podobny problem ? może ktoś ma wtryski w dobrej cenie albo wie czy ktokolwiek regeneruje bo z tego co wiem to jest duuuuży problem
  • Moderator Samochody
  • Poziom 2  
    egr sprawdzony wyczyszczony :) , jak go odłączylem to wywaliło błąd w tej chwili jest zaślepiony ale i tak kopci i obroty falują logi raczej nie były robione ale nie jestem pewien, a jakie logi trzeba by zrobić i a co odpowiadają jak coś ? w sobote jade jeszcze do ecu pro... chip coś tam może chłopaki zrobią mi logi ?? mam tylko wydruk z bipami z firmy która sprawdała mi wtryski

Dodano po 5 [minuty]:

dramat ogólnie z tym autem ... chciałem sprzedać dwa dni temu ale dużo pracy i kasy włożyłem żeby teraz nie dowiedzieć sie co to jest ... jak masz jakies wskazóki to chętnie bo inaczej się skończy tak że 5 litró nitro i podlewać z każdej strony:)
  • Poziom 23  
    Co do wtrysków to zacznij od sprawdzenia w ASO, bo z tego co pamietam wtryski Siemensa w TDI170 podlegały akcji serwisowej, a co za tym idzie darmowej wymianie. Nie daj się tylko zbyć, bo podobno są takie historie, że jesli auto masz z importu, to oni twierdzą, że nie przynależy do polskiej sieci.
    Wtedy trzeba je jakby "przepisać" i bez problemu wymieniają.

To dziwna polityka, w BMW jest zupelnie odwrotnie :)
  • Poziom 2  
    byłem w aso i mam już zmienione na te niby co są poprawione ... 03g130073t taki mam numer wtrysków
  • Poziom 8  
    Witam,
    jak wygląda sytuacja po wymianie?
    Dymienie ustało?
    Silnik przestał falować?
    Mam podobny problem
  • Poziom 1  
    witam mam podobnie wykryłeś usterkę??
  • Poziom 17  
    mam identycznie w Passacie B6 silnik BMR 170 KM , ktoś coś wie , usunełem DPF i jest jeszcze gorzej