Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY + TEL MUTE

20 Sty 2016 20:56 2991 3
  • Poziom 8  
    Będąc zafascynowanym kulturą dalekiego wschodu postanowiłem zastosować chińską mądrość ludową w moim pojeździe. I nie chodzi tutaj o feng shui, tai chi, chińską medycynę czy kuchnię a o czarodziejskie pudełeczko YATOUR BTA.

Z początku myślałem, że chodzi o jakąś krzyżówkę Yeti z Turem, czy o jakiegoś chińskiego smoka albo byka. Na szczęście ze zwierzętami nie ma TO nic wspólnego. Czarodziejskie pudełeczko czyni po prostu CUDA.
    Otóż podłącza się to ustrojstwo miedzianym drutem do radia i….. można gadać przez telefon bez użycia łap, wsłuchiwać się w sexy głos pani z gps (nie trzeba znać chińskich dialektów), no i grać empeczy z telefonu. I to wszystko działa bez kabla! Czary! Pudełeczko w dodatku robi dobrze – wszystko obsługuje guziczkami „pani kierowniczka”. Odbieranie, wyciszanie, przewijanie… wszystko robi „pani kierowniczka”. Nie można się oprzeć!

Chińskie pudełeczko wetknięte jest do gniazdka radia (cd czandżer) za pomocą niebieskiej wtyczki (mini iso c-3). Coś a'la jedwabny szlak „czajna tu jurop”. Więc ustrojstwo działa tylko na wybranym źródle dźwięku. No i gdy słucham „rolniczy kwadrans” z radia to czar chińskiego pudła znika… Nie słychać dzwoniącego telefonu. Trzeba się ręcznie przełączyć na „cd czandżer”.

Ludziska, jak to połączyć aby było dobrze?
    Kostka VGA wpięta w YATOUR'a owiana jest chińską ludową tajemnicą. Znikąd pomocy. Da się jakoś wykorzystać TEL MUTE i piny TEL AF- / TEL AF+? Można to jakoś wybadać? Może ustrojstwo podaje sygnał TEL MUTE tyle, że kabel zły dali?

A może podłączyć to tak? Zmostkować piny zmieniarki cd z pinami TEL AF- / TEL AF+ ???
    ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY + TEL MUTE ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY + TEL MUTE ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY + TEL MUTE ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY + TEL MUTE
  • Poziom 8  
    Niebieska kostka jest OK do radia Blaupunkt/Fiat. Taką dali w zestawie i całość gra. Sęk w tym, że to złącze dedykowane jest do zmieniarek CD. Złącza TEL niebieska nie obsługuje w ogóle.

Moim zdaniem kabel powinien składać się z niebieskiej i zielonej kostki (dla zestawów głośnomówiących takich jak YT-BTA) lub tylko z niebieskiej kostki (dla zmieniarek takich jak YT-M06).
    Niestety nigdzie nie spotkałem się z takimi kablami (niebieska+zielona) i chciałem sam coś pokombinować. Np. wyprowadzić skądś pin TEL MUTE. Pytanie tylko czy YATOUR ma w swoim złączu takie wyprowadzenie?
  • Użytkownik usunął konto