Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT1266ESW - Czy takie odgłosy są OK?

Henry(k) 20 Sty 2016 21:05 1017 2
  • #1 20 Sty 2016 21:05
    Henry(k)
    Poziom 30  

Kupiłem pół roku temu rodzicom pralkę Electroluxa EWT1266ESW (ładowana od góry).
    Nie przypominam sobie aby tak chodziła jak teraz. Podczas prania w jedną jest cicho, w drugą hałas dziwny. Na wirowaniu jest OK.
    Wezwałem miesiąc temu serwis, ale pechowo akurat jak przyjechał robili magistralę wodną i nie było wody.
    Puścił na sucho kodami serwisowymi (mnie przy tym nie było) i stwierdził że jest OK, pralka w jedną stronę może chodzić głośniej.

Zauważyłem, że czasami chodzi normalnie cicho. Nie wiem czy podczas testu tak właśnie nie trafił. Problem w tym też, że nie wiem czy niektóre programy nie kręcą się tylko w jedną stronę (nie widać w ładowanej od góry).

Ok, w załączniku pliczek, najpierw w jedną stronę się kręci, potem chwila stopu, potem w drugą. Nagrałem telefonem stojąc obok niej. Słychać ją w mieszkaniu mimo zamkniętych drzwi do łazienki. Wirowanie jest cichsze.
    Pralka ma nie cały rok

17-letni Whirlpool ładowany od góry do piwnicy wstawiłem (bo jeszcze dobry ale rdza go zżera) i chodzi normalnie.

0 2
  • #2 20 Sty 2016 22:16
    nares
    Specjalista AGD

Henry(k) napisał:
    Podczas prania w jedną jest cicho, w drugą hałas dziwny.

Istotnie, w jedną stronę pracuje zbyt głośno, coś się dzieje ze szczotkami silnika lub komutatorem - wezwij serwis jeszcze raz i nie odpuszczaj.

0
  • #3 20 Sty 2016 22:23
    Henry(k)
    Poziom 30  

No właśnie taka była moja sugestia.
    Skończyło się podsumowaniem przez serwisanta, że powinno się wezwać dopiero jak pralka stanie całkiem bo takie procedury ma Electrolux. Naprawia dopiero jak całkiem się zepsuje a dopóki wyje ale kręci jest sprawna.
    A teraz się należy za bezpodstawne wezwanie xxxPLN... Jakoś się udało.

Więc jak to jest z serwisem Electroluxa?

0