Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kawasaki vulcan 750 - stuki na zimnym silniku

20 Jan 2016 21:12 1824 4
 • Level 2  
  kawasaki vulcan 750 rok produkcji 1994 stuki na pierwszym cylindrze. witam szanownych forumowiczów. Mam pytanie, czy da się wymontować popychacze hydrauliczne zaworów pierwszego cylindra z kawasaki vulcan 750 bez wyjmowania silnika. chciałbym sprawdzić popychacze ponieważ na zimnym silniku słychać stuki a po rozgrzaniu ich niema. dziękuję za odpowiedzi.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 2  
  po zakupie w motorku nic nie stukało. wymieniłem przed sezonem na motul i zaczęlo lekko stukać na zimnym silniku. teraz jest na castrolu i też lekko stuka. rozmawiwłem z fachowcami i mówią że nie mam się czym przejmować, ale bardzo to denerwuje ucho i chcę sprawdzić popychacze
 • Level 15  
  Zalej mobilem 15w50 pelny syntetyk, tego typu popychacze nie lubią oleju 10w40, tego samego typu popychacze są w cbxie i innych wynalazkach tam się leje 20w50, zmień olej jak to nie pomoże, to wtedy będziesz się martwic, a jest czym przy rozbieraniu.
  A jesteś pewien ze na 100% ta są popychacze? może łańcuszki ci się kończą/ślizgi/napinacz?
 • Level 2  
  jak by to był łańcuszek to by było słychać cały czas a tu raz stuka na zimnym a raz nie a gdy się rozgrzeje to jest cicho. poprzedni właściciel nie wiedział jaki olej był w nim i te stuki wyszły jak zmieniłem olej. zaleje pełnym syntetykiem jak radzisz i zobaczę czy pomoże. .ale to dopiero na wiosnę.