Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sony Vaio SVE1512M6EW - Brak możliwości przywrócenia systemu z płyt Recovery

20 Sty 2016 21:45 1083 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie! Posiadam laptopa - model jak w temacie. Jest to dość świeży laptop, z którego korzysta moja teściowa. Zaczął się strasznie mulić, próbowałem go przywrócić do ustawień fabrycznych z partycji recovery. wszystko przebiegło bez problemu, ale nawet z gołym systemem także strasznie zamulał. Postanowiłem zakupić jej nowy dysk. Kupiłem Samsunga SSD 850 EVO. Zrobiłem clona systemu oprogramowaniem dołączonym na płycie razem z dyskiem. Clon przebiegł bez problemu. Zamontowałem dysk i system bez problemu się odpalił. Szybkość działania jest nieporównywalna. Postanowiłem że przywrócę system do ustawień fabrycznych bo było trochę śmieci. Niestety gdy to robię wyskakuje komunikat "Nie można zrestartować ustawień do stanu początkowego. Brak wymaganej partycji." Więc spróbowałem zrobić to samo z płyt recovery, które zrobiłem od razu po zakupie laptopa. Komunikat pojawia się taki sam i nie wiem dlaczego, przecież na tych płytach jest przywracanie systemu. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Sklonowałeś dysk za pomocą Samsung Magician, tylko Windows się sklonował, ale na nowym SSD nie masz w tej chwili partycji RECOVERY, na szczęście nadal istnieje na starym. Można to zrobić na 2 sposoby. Oba są trudne i wymagają trochę doświadczenia w temacie. Pierwszy to użycie programu do kopiowania partycji EaseUs, ale tu mogą pojawić się problemy, bo z reguły HDD jest sporo większy od SSD. Drugi sposób to czysty SSD uruchomić z dysków Recovery, Nie gwarantuję efektów, bo sam po wymianie HDD na SSD odpuściłem sobie to i po naciśnięciu ASSIST tylko wchodzę do BIOS-u. Polecam jednak czystą instalację z dysków DVD lub Pendrive z Recovery. Mój laptop działa super szybko.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem tak jak doradził kolega pawel.js. Temat do zamknięcia.