Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz electronics-lab podłączenie amperomierza ograniczenia prądowego

20 Sty 2016 21:52 807 3
 • Poziom 13  
  Witam, z racji udanego stworzenia zasilacza z ograniczeniem prądowym pospolitego na forum nie mogę dojść ani też znaleźć jak mogę podłączyć wyświetlacz ustawionego ograniczenia prądowego.w załączniku omawiany wyświetlacz oraz jego parametry i obraz płytki zasilacza.link do tematu jakim się kierowałem przy budowie zamieszczam niżej.Proszę o miejsce wpięcia się w płytkę oraz na jaki rezystor muszę zamienić ten stosowany w wyświetlaczu.pozdrawiam

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic402613.html

  Płytka
 • Poziom 43  
  gringocorp napisał:
  jak mogę podłączyć wyświetlacz ustawionego ograniczenia prądowego.
  Nie możesz podłączyć i bezpośrednio mierzyć ustawianego ograniczenia prądu.
  Możesz jedynie tym modułem mierzyć płynący prąd.
 • Poziom 43  
  Conajwyzej mozesz zmierzyc napiecie na suwaku potencjometru P2 względem masy (katody D7) - jest to napięcie zgrubsza proporcjonalne do nastawy pradu, dlaczego zgrubsza bo zalezność jest nieco nieliniowa, jak skalibrujesz na końcu zakresu to w środku bedzie kilka % błędu, ponadto na mierzoną wartość wpłynie pobór prądu więc nastawę powinno sie odczytywać gdy nic nie pobiera prądu z wyjścia.
  Obie wady mozna usunąć, ale trzeba by dodać wzmacniacz operacyjny i cztery rezystory.
  Oczywiście napięcie które zmierzysz bedzie wymagało skalowania żeby zamiast ok 0,4V/1A uzyskać np 1V/1A

  Cytat:
  Proszę o miejsce wpięcia się w płytkę oraz na jaki rezystor muszę zamienić ten stosowany w wyświetlaczu.pozdrawiam
  Nie znam twojego modułu miernika i nie powiem ci który rezystor zmienić i na jaki do tego musisz dojść sam - szukaj w necie, albo przeanalizuj budowę, tej "czarnej" roboty nie bedę za ciebie odwalał, szczególnie że nie jest to trudne tylko troche pracy trzeba włozyć, a jak nie dasz rady to można wzmocnic przed miernikiem używajac wzmacniacza operacyjnego w układzie z regulacją wzmocnienia.
 • Poziom 13  
  poległem już na woltomierzu,najwidoczniej dwa takie wskaźniki nie mogą pracować obok siebie jako amperomierz i woltomierz ,zastosowałem zwykły bocznik przy jednym z wskaźników. Drugi wskaźnik pokazuje koniec zakresu i ni jak nie można tego zmienić ,na obecną chwilę zastosowałem inny woltomierz.jest szansa naprawić ? układ wskaźnika to PMLCDL ICL7106 .