Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Technics SU-V45A i głosniki YAMAHA NS-555 PYTANIE ??

goralek6 20 Sty 2016 21:54 579 4
  • #1 20 Sty 2016 21:54
    goralek6
    Poziom 2  

Witam czy ten wzmacniacz dosć stary bedzie dobry dla tych kolumn ?? pytam bo kolumny kupiłem nowe ale na razie jeszcze bez wzmacniacza narazie mam ten stary . prosze o porade bo za bardzo sie nie znam :)

0 4
  • Pomocny post
    #2 21 Sty 2016 09:02
    ciuqu
    Poziom 33  

Witam

Nie wiem co masz na myśli pisząc "będzie dobry", w każdym bądź razie możesz bez obaw podłączyć. A co do jakości dźwięku to żaden wzmacniacz nie będzie dobry bo zawsze znajdzie się lepszy ;)

0
  • #3 21 Sty 2016 21:22
    goralek6
    Poziom 2  

Głównie chodziło mi o siłe wzmacniacza w stosunku do tych kolumn .

0
  • #4 22 Sty 2016 08:09
    ciuqu
    Poziom 33  

Producent kolumn zaleca wzmacniacz 100W, ale przy mniejszej mocy też zagra, po prostu nie wyciśniesz z nich tyle ile mógłbyś, ale przecież nie kupiłeś ich po to aby nagłaśniać imprezy, a ten wzmacniacz do domowych zastosowań przy umiarkowanej głośności i nie dużo wymagającym uchu w zupełności wystarczy.

0
  • #5 22 Sty 2016 16:32
    ranger
    Poziom 13  

Jeśli chodzi o moc wzmacniacza (czy nie jest za mocny lub za słaby do posiadanych głośników) to trzeba pamiętać, że prędzej uszkodzimy głośniki słabym wzmacniaczem który podczas głośnego słuchania będzie zniekształcał sygnał docierający do głośników (powinien być sygnał sinusoidalny a przy dużych zniekształceniach pojawi się prostokąt) niż wzmacniaczem ze znacznym zapasem mocy.

Poza tym najważniejszy jest słuch --wyczulone ucho od razu da nam znać o tym ,że albo wzmacniacz albo głośniki mają dosyć. No i oczywiście kwestia konstrukcji samego wzmacniacza--może się okazać, że ten stary jest dużo lepiej zrobiony (z większym zapasem mocy) niż ten współczesny i tzw. utrzymanie głośników w ryzach będzie lepsze w tym starym(współczynnik tłumienia --zdolność do tłumienia przez wzmacniacz drgań głośnika -lepsza lub gorsza kontrola basu --to tak ogólnie )

0