Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40F6400 lepszy obraz z dysku niż z dekodera...

20 Sty 2016 22:32 795 11
  • Poziom 5  
    Zauważyłem że na wyżej wymienionym modelu telewizora,obraz z pendriva jest inny niż z dekodera CP.Chodzi mi o to,że z dysku jest to całkiem inny obraz,coś w stylu teatr tv(więcej klatek na sekundę?) nawet na kanałach hd w dekoderze obraz nie jest taki fajny/inny jak np. na jakimś starszym filmie na dysku.Co może być przyczyną?kabel hdmi? Mam nadzieję,że wyraziłem się wystarczająco jasno jeżeli chodzi o opisanie obrazu ;-)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    tedinho13 napisał:
    Co może być przyczyną?

Coś co się nazywa bitstream - na satelicie często to nawet na HD 5 Mb nie ma - z dysku masz znacznie, znacznie więcej.
  • Poziom 18  
    A przez euro jak jest,zobacz jeszcze ustawienia w dekoderze :?:
  • Poziom 5  
    KOCUREK1970 napisał:

Coś co się nazywa bitstream - na satelicie często to nawet na HD 5 Mb nie ma - z dysku masz znacznie, znacznie więcej.
    Co w takim razie kolega radzi?
    Akurat euro nie mam w tej chwili ;-) Może wystarczy zmiana kabla hdmi na 2.0?
    tedinho13 napisał:
    Co w takim razie kolega radzi?

Nie masz na to wpływu co i jak nadawane jest z satelity.
    tedinho13 napisał:
    Akurat euro nie mam w tej chwili Może wystarczy zmiana kabla hdmi na 2.0?

Pomoże jak modlitwa za zmarłego... - kup własny tuner za 2 tyś zł - zobaczysz lepszy obraz (choć nie taki jak Ci się marzy) - bo nadal ogranicza Cię nadawca, a dokładnie pojemność na transponderach - a dokładniej koszt wynajęcia takowego i opłaty za to ponoszone przez nadawcę - koszty, koszty, koszty...
  • Poziom 5  
    Teraz rozumiem😊Dzięki za fachowe opisanie problemu.Ale kabel może warto i tak kupić,mam kilkuletni chyba 1.4.Wiem że to nie zmieni obrazu z satelity,ale może chociaż będzie więcej klatek na sekundę?Jeżeli jest nawet minimalna szansa na niewielką poprawę jakości to kupię taki kabel...??? 😏
    tedinho13 napisał:
    Wiem że to nie zmieni obrazu z satelity,ale może chociaż będzie więcej klatek na sekundę?

Pomoże, jak wymiana płynu w chłodnicy w aucie by szybciej jechało ;) .

Czy kupisz kabel za 10 zł, czy za tysiąc zł - żadnej różnicy w ilości klatek.
  • Poziom 5  
    Ok.W takim razie dlaczego u kolegi dzisiaj widziałem na tv właśnie taki sam obraz z dekodera nc +(leciał jakiś film akurat) jak z dysku?Czyżby nc + miała większe możliwości?
  • Poziom 38  
    Coś ostatnio często czytam o kiepskiej jakości obrazu na Samsung UExxF6400.
    Pomijając to NC+ ma lepsze dekodery niż CP.
  • Poziom 18  
    Ja ze znajomym mamy ten model od 2 lat i nie mamy żadnych zastrzeżeń do jakości,były podłączane tunery CP i NC :idea: +
    tedinho13 napisał:
    Czyżby nc + miała większe możliwości?

Mają więcej transponderów niż CP (choć część jest wspólna).

Większość filmów dostępnych w sieci ma "wagę" 5, 7, a nawet 10 i więcej GB! - są to filmy o długości 1,5 do 2 godzin - myślisz, że da się przez satelitę "przepchnąć" 10 GB ;) - no da się - tylko nikogo na to z nadawców nie stać!.

Swego czasu CP podpisał umowę z Eutelsatem na dzierżawę transponderów na ich satelicie za 124 MLN zł - to daje pogląd o kosztach.
    http://tvpolsat.info/news.php?readmore=1705
  • Poziom 5  
    Muszę wam o czymś powiedzieć ;-) Przywróciłem ustawienia fabryczne w telewizorze,obraz dynamiczny troszkę zmodyfikowałem i ... obraz jest jak z dysku czyli elegancki,praktycznie na każdym kanale tv.Może jest jakiś parametr w ustawieniach telewizora,który odpowiada za tzw. płynny (żywy) obraz,niczym teatr tv..?