Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do nietypowego pokoju + pytanie jakie dobrać HDMI do TV

fenix.robi 20 Sty 2016 22:57 651 8
  • #1 20 Sty 2016 22:57
    fenix.robi
    Poziom 8  

Witam,
    chciałbym się o was dowiedzieć czy kupując TV na kilka lat (~5) warto inwestować w 4K. Bardzo mi się podoba efekt dany przez ambilight. Na oku mam Philips 55PUS7150/12 Czy może macie jakieś alternatywy?

Na czym mi zależy:
    - Smart TV
    - 4K (Nie zamierzam kupować nowego TV za 2 lata, a mysle ze wtedy będzie większa ilość materiałów 4K)
    - 3D (Mamy z żoną kilka pozycji których chcieliśmy obejrzeć w 3D)
    - Podłączenie do PC w celu oglądania treści, ewentualnie jakieś gry (Gry to mniejszość)
    - dźwięk w miarę dobry w niedalekiej przyszłości będzie podłączone kino domowe (nie wszystko na raz )
    - Ambilight bardzo mi się podoba, ale czy jest tego wart

TV będzie wisiał na ścianie o szerokości 160cm, po obu stronach są drzwi, tak więc max 55 cali
    Budżet zwiększony z 4K do 5K PLN, więc więcej niż 5K definitywnie TV odpadają
    Pod uwagę biorę firmy: LG (WebOS 2.0) lub Philips (Android) lub ewentualnie Sony (Android)

W Sony często matryce są 100Hz i to duży plus, z kolei Philipsy majs Ambilight, a efekt jest naprawdę niezły.

Odległość od TV, i tu jest kłopot:
    Pokój w kształcie "L" (Schemat poniżej), telewizor na środku, po jednej stronie narożnik (2,5m od telewizora) po drugiej stronie łózko sypialniane (5,5m od telewizora) - uchwyt na telewizor regulowany w pionie i poziomie.

Jaki TV do nietypowego pokoju + pytanie jakie dobrać HDMI do TVRozmieszcz...nie TV.jpg Download (40.23 kB)

Pytanie 1: Czy zaproponowany Philips 55PUS7150/12 to dobry wybór?
    Pytanie 2: Jaki kabel HDMI zastosować do TV HDMI 2.0 Min 10m bo chciałbym ukryć go gdzieś listwą.
    Pytanie 3: Czy jest coś takiego jak połączenie światłowodu oraz złączy HDMI 2.0 w przystępnej cenie? Co znalazłem to rozwiązania za ponad 1000 PLN?

• #2 21 Sty 2016 00:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips ma potrójny ambilight w tym modelu.
    Zawsze jak Ci się nie podoba możesz zwrócić lub wymienić na inny.Oczywiście do tych warunków konieczny jest uchwyt regulowany bok, bok !
    Ja użyłem bezprzewodowego przysyłania obrazu Hd z Gafena i polecam bo gra extra.
    Ważnie aby wgrać właściwe wtyczki do Androida i dokonać kalibracji.

• #3 21 Sty 2016 08:21
    fenix.robi
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Philips ma potrójny ambilight w tym modelu.
    Tak wiem, już sprawdziłem wnikliwie ten TV wraz z opiniami :)
    Uchwyt już solidny zamówiłem, wspiera wszystkie standardy VESA.

LOCOLOCO napisał:
    Ja użyłem bezprzewodowego przysyłania obrazu Hd z Gafena i polecam bo gra extra.
    Możesz zapodać jakiegoś linka, oraz czy udzwignie 3D / 4K ??

LOCOLOCO napisał:
    Ważnie aby wgrać właściwe wtyczki do Androida i dokonać kalibracji.
    Też o tym czytałem, na początek Aktualizacja i configuracja, możesz dopisać cos więcej na temat jakich wtyczek użyć?? Wiem ze czysty Android TV taki ze sklepu, ma problem z formatem .ts ale to android, i myślę że da się dzięki wtyczkom obsłużyć.

• #4 21 Sty 2016 10:12
    Svetherus
    Poziom 28  

moim zdaniem bez sensu kupować 7150. Za te pieniądze możesz mieć thompsona a9 z jakością obrazu przynajmniej taką samą (jeśli nie lepszą), lepszą matrycę... no chyba że BARDZO zależy Ci na amblighcie...

• #5 21 Sty 2016 10:30
    fenix.robi
    Poziom 8  

Svetherus napisał:
    moim zdaniem bez sensu kupować 7150. Za te pieniądze możesz mieć thompsona a9 z jakością obrazu przynajmniej taką samą (jeśli nie lepszą), lepszą matrycę... no chyba że BARDZO zależy Ci na amblighcie...

Zobaczyłem ten TV, Jedyne A9 Thomsona z 55 calami znalazłem to 55UA9806 za 7000 PLN, najdroższy Thomson do 5K to 55UA7706. Dużo tańszy bo za 3600 i to jest duży plus, lecz odrzucam go ze względu na system Smart TV, interesują mnie WebOS lub Android (ze względów zawodowych). Poza tym nie ukrywam że mi zależy na ambiligcie, ale to nie jest główny wyznacznik

Ale dziękuję za propozycję, znasz może natywną wartość HZ matrycy w proponowanym przez Ciebie TV?

• #6 21 Sty 2016 10:47
    Svetherus
    Poziom 28  

thomson 55UA9806 kosztuje w saturnie i mediamarkcie 4700. Ma 100hz matrycę. W przeciwieństwie do Philipsa 7150.

• #7 21 Sty 2016 11:00
    fenix.robi
    Poziom 8  

Racja, co do ceny i matrycy, gdyby miał androida, to już bym się wahał, a nawet przychylał do Thomsona, ale jak napisałem zależy mi na tych dwóch systemach, ponieważ piszę aplikacje na Smart TV, i potrzebuje do testów.

• #8 21 Sty 2016 11:07
    Svetherus
    Poziom 28  

no to nie ma dyskusji.
    jedyne co musisz zdecydować to czy amblight ale matryca 60Hz (philips 7150) czy bez amblightu ale matryca 100hz (no i niestety ponad budżet...) SONY KD-55X8509. Ewentualnie i jedno i drugie - czyli philips 7600 ale to już kosztuje 6000.

• #9 21 Sty 2016 12:08
    fenix.robi
    Poziom 8  

Już zwiększyłem budżet, więc 5K to max co mogę dać, a powiedzcie może macie jakieś dobre rozwiązania na przeniesienie kontentu z PC do TV, krata grafiki GTX 660 wyjscie DisplayPort oraz HDMI (W ww TV Philipsie brak DP) tak aby było możliwe 4K w 60 klatkach

Dodano po 5 [minuty]:

fenix.robi napisał:
    tak aby było możliwe 4K w 60 klatkach
    Może połączenie / przejścówka kabla DP 1.2 z HDMI 2.0 ??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME