Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Zawodowy E13 - Praktyczny 2016 r

scorpion-sufczyn 27 Sty 2016 10:50 147225 454
    brzdac
    Poziom 10  
    Dziękuję. Znasz resztę pytań?
    Jak się sprawdza podłączone przewody testerem?
    xDanielQ
    Poziom 9  
    brzdac napisał:
    Dziękuję. Znasz resztę pytań?
    Jak się sprawdza podłączone przewody testerem?

Każdy zna resztę pytań. Wystarczy cofnąć się dwie strony.
    dagger12
    Poziom 1  
    Rozumiem, że w zestawie 1 nie ma ani serwera ftp ani drukarki, tak?
    brzdac
    Poziom 10  
    magicznydywan napisał:
    Dzisiaj było zadanie 01 .
    Nie pamiętam wszystkiego, ale część tak. W podpunkcie 1 trzeba było połączyć kablem utp gniazdko (naścienne) z panelem krosowym. Na stanowisku były gotowe kable utp (pozaciskane już zaciskarką). Chodziło jednak o to, aby połączenie wykonać dla każdego przewodzika osobno (bez użycia wtyków RJ45). Gniazdko trzeba rozłożyć na pół z pomocą śrubokrętu. W środku gniazdka jest miejsce na przewodziki (jasnopomarańczowy, pomarańczowy, jasnozielony itd.) Jest do tego jakieś narzędzie, niestety nie wiem jak się nazywa i jak go używać (narzędzie uderzeniowe LSA chyba). Po zakończeniu trzeba przetestować testerem.
    W podpunkcie 2 mieliśmy połączyć 2 komputery (serwer i stacja robocza) z przełącznikiem, a ten przełącznik z routerem (gotowymi kablami). Później włączyć zasilanie i rozpocząć konfigurację sieciową routera, przełącznika, stacji roboczej i serwera. Dane były podane. Wydawało się to proste, ale okazało się że jednak nie było łatwe. Do tego printscreeny itp. "zgłaszanie gotowości"

Później była jakaś zabawa z kontami, uprawnieniami, promowaniem serwera. Jakaś mieszanka konfiguracji z E12 i z Active Directory itp. Wszystko na kompach, nie wiem dokładnie. Ja wyszedłem z egzaminu zanim do tego dotarłem. Problem zaistniał taki, że mnie załatwiły 2 pierwsze podpunkty i w ogóle byłem zdenerwowany i zostało mało czasu. Egzamin na 100% oblany.

Tylko to?
    aneczak
    Poziom 9  
    Nie ma nic innego. Jest domena organizacyjna, profil mobilny, dodanie stacji roboczej do domeny. :P bardzo podobne jak zestaw 2.
    zajączek666
    Poziom 8  
    Są jakieś info o zestawach dla warszawy czy są takie same w danym dniu w całej Polsce ? ustaliłem że od 23 znamy zestawy arkuszy i jest to 01-02-03-02-01-0x-0x :D Piszę egzamin jutro :D Czy jest jakaś różnica z tym że ja piszę egzamin poprawkowy a nie normalny i po prostu rok temu nie miałem gniazdek tylko zarobienie kabla typu B. ;d chce wiedzieć co mnie czeka
    roxy32l
    Poziom 7  
    Różnicy czy pierwszy czy kolejny raz na pewno nie ma, bo wszyscy dostaja ten sam arkusz (w sensie w grupie zdających).
    Ja dzisiaj miałam egzamin i miałam to samo co napisal aneczak oprócz ftp.
    zajączek666
    Poziom 8  
    Ahaaa... czyli ja będę mieć na pewno 02 lub 03 no bo 01 już dziś był dobrze rozumiem ?
    Kiriae
    Poziom 10  
    Ale to nie znaczy, że jutro nie będzie 1.
    chucknorek
    Poziom 11  
    jakie patch panele u mnie nigdy nie uczyli patch paneli, zawsze były tylko kable A albo B, to oznacza, że ja też dostane patch panel do zarobienia, co to ma być do jasnej cholery?
    Arkania
    Poziom 2  
    Też poprawiam i mam to samo. Niestety nie zwazają na to co było kiedyś a co jest teraz. Bardzo bym prosił o info jaki arkusz jutro :)
    chucknorek
    Poziom 11  
    ale jak to ku*** patch panele podobno zawsze byly rj45
    zajączek666
    Poziom 8  
    grunt że panele i gniazda mają oznaczone kolory tak że to prościzna :P nie bójcie się to jest łatwiejsze niż zaciskanie kabla
    Ostry400
    Poziom 9  
    Były ale w tym roku stwierdzili że to za proste :P
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Kiriae
    Poziom 10  
    Dla osób które nie miały do czynienia z gniazdami/patchpanelemi:

Link

Link
    zajączek666
    Poziom 8  
    Czyli na egzamienie teraz nie trzeba umieć jakie kolory ma standard A czy B bo podłączamy tak jak kolory na wtykach w panelu ?
    Kiriae
    Poziom 10  
    Raczej nie trzeba pamiętać bo zarówno panele jak i gniazdka maja opisane kolory.

Zdarzyć się jednak może teoretycznie, że będzie na schemacie oznaczony tylko standard A. Wtedy trzeba pamiętać, że by zmienić standard A w standard B zamieniamy położenie pomarańczowych i zielonych par.

Zwykle jednak są opisane albo obie wersje albo tylko B a w zadaniu jest B.
    zajączek666
    Poziom 8  
    Czyli podsumowując - bo już jutro piszę egzamin. Są prawdopodobnie 3 wersje i żadna nie ma tworzenia wifi co jest proste. W każdym zadaniu trzeba połączyć panel. I w każdym zadaniu trzeba połączyć windows 7 do serwera po prostu dcpromo. i teraz moje pytanie czym się różnią wersje od siebie czyli np. w tej tworzysz konta w tej folder udostępniasz i takie tam.... mógł by ktoś poratować :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    zbyhook
    Poziom 9  
    Na razie są tylko 3 wersje. Ale na razie też nie ruszono wogóle drukarki sieciowej jeszcze... Wiec pewnie od lutego pojawią się nowe zestawy gdzie coś namieszają. Ale szkielet zadania (patch panel + gniazdo, Active Directory, profil mobilny, udostępnianie katalogu itp) bez wątpienia pozostanie ten sam :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    roxy32l
    Poziom 7  
    Zajączek wszystko masz opisane w arkuszu czy tworzenie uzytkownika, prawa itp masz zrobic na serwerze czy stacji roboczej.

Jesli chodzi o arkusze to potrafia zaskoczyc, bo dwa dni temu robiłam e12 i było zainstalowanie i konfiguracja linuxa o.O
    zajączek666
    Poziom 8  
    dzięki za pomoc, udostępnienie katalogu to znaczy zrobienie folderu sieciowego ? profil mobilny to nie mam pojęcia pierwszy raz słysze a z e13 miałem 74% :D tak wiem ....
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Kiriae
    Poziom 10  
    zajączek666 napisał:
    pytanie czym się różnią wersje od siebie czyli np. w tej tworzysz konta w tej folder udostępniasz i takie tam....

Wszystkie mają patchpanel, AD i stworzenie konta użytkownika.

Różnice:

Zestaw 1 - Profil mobilny
    Udostępniasz utworzony folder przez zwykłe udostępnianie tyle, że z symbolem $, ustawiasz jako profil mobilny użytkownika.

Zestaw 2 - Katalog macierzysty
    Udostępniony utworzony folder przez zwykłe udostępnianie, ustawiasz jako katalog macierzysty użytkownika, przypisując mu literkę.

Zestaw 3 - FTP
    Udostępniasz utworzony folder przy użyciu ftp . Ściągasz pliki przez Filezilla.

Prawdopodobnie jest też różnica w konfiguracji sieciowej (słyszałam, że ktoś mówił jakoby stacja robocza miała mieć statyczne IP - u mnie w zestawie 1 miała dynamiczne) ale to drobiazgi. Najważniejsze różnice to te powyżej.

zajączek666 napisał:
    dzięki za pomoc, udostępnienie katalogu to znaczy zrobienie folderu sieciowego ? profil mobilny to nie mam pojęcia pierwszy raz słysze a z e13 miałem 74% :D tak wiem ....

http://egzamin-e13.pl/administracja-systemami...kownika-na-przykladzie-windows-server-2008-r2
    Udostępnianie + profil mobilny w jednym. :)

Dodano po 12 [minuty]:

rozno23 napisał:
    74%? :P jeszcze wyników nie ma a egzaminator nie moze przeliczyc na procenty :P moze ewentualnie N i T przeliczyc na punkty , moze sie udalo ;)

Jak dopiero jutro pisze a twierdzi, że z E13 miał 74% to chyba logiczne, że w tej sesji pisze poprawkę.
    mesta
    Poziom 10  
    Zestaw 3
    Czy może ktoś wytłumaczyć z zestawu 3 , temat ftp na serwerze i w jaki sposób wygląda to pobieranie i wysyłanie ze stacji roboczej?
    W sensie jak to wygląda krok po kroku.
    roxy32l
    Poziom 7  
    mesta napisał:
    Zestaw 3
    Czy może ktoś wytłumaczyć z zestawu 3 , temat ftp na serwerze i w jaki sposób wygląda to pobieranie i wysyłanie ze stacji roboczej?
    W sensie jak to wygląda krok po kroku.

https://www.youtube.com/watch?v=Iv9mgModq2A prosze tu masz pokazane całe zad.3
    zajączek666
    Poziom 8  
    nono kawał dobrej roboty :)
    podziękował ( tak poprawkowy bo 1% zabrakło :( ) </życie>
    powinienem dać radę !