Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie tuby i wzmacniacza

21 Sty 2016 10:52 894 1
 • Poziom 1  
  Witam chciałbym podłączyć w samochodzie wzmacniacz i tubę prosiłbym o jakiś schemat rodzaje przewodów jakich mam użyć, radio z firmy Pioneer, wzmacniacz Lanzar Encore E702 300W 2 Channel Mosfet Amplifier
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Podłączenie tuby i wzmacniacza
  Po lewo od dołu masz wejście sygnału kablem RCA najlepiej zrobić to po niskim sygnale więc długi przewód 2x RCA - 2x RCA i nie oszczędzał bym lepiej taki za 40 złotych niż najtańsza chińszczyznę. Lepszy będzie gotowy bo pewniejsze połączenia. Jeśli znajdziesz takie wyjścia to już z górki. Przełącznik sygnału na środek dla wejścia nisko sygnałowego.
  Po prawo od dołu głośniki 2 lub 1 tam gdzie masz "bridge". Jeśli 2 trzeba pamiętać o fazach. Na kablu też bym nie oszczędzał jakaś dobra beztlenówka. Wyżej masz 3 ważne przyłącza. Masa jakaś pewna pod dużą śrubę z oczkiem i sporawy przewód bo przenosi dużą moc. Zasilanie najlepiej prosto z klemy z dodatkowym bezpiecznikiem zaraz za klemą i przewód tak jak masa niezbyt cienki. Trzeci (środkowa śruba) przewód podłączasz do wyjścia automatycznej anteny za radiem załącza on wzmacniacz po włączeniu radia żeby nie rozładował akumulatora. Kolor przewodu w kostce ISO niebieski ale trzeba to dokładnie sprawdzić. Ten przewód często jest już podłączony do wzmacniacza sygnału UKF. Jeśli nie ma takiego wyjścia to plus za stacyjką i wzmacniacz będzie grał tylko z kluczem co dla benzyniaków oznacza niebezpieczeństwo spalenia cewki zapłonowej przy słuchaniu na postoju.
  Jak już wszystko podłączysz ustawiasz poziom sygnału na wzmacniaczu na 0 i po włączeniu radia ustawiasz poziom tak aby głośniki za wzmacniaczem współgrały z resztą głośników. Możesz ustawić też fazę.