Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ Mosfet wytrzyma napięcie 3600mAh przy max 2500mAh

21 Sty 2016 12:05 495 6
  • Poziom 5  
    Jak w tytule czy układ mosfet do repliki ASG wytrzyma natężenie prądu 3600mAh i nie uszkodzi elektroniki??

Układ mosfet :http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/Retro-Arms-zaawansowany-uklad-mosfet-do-Gearboxa-V.2/1726

Producent podaje Max natężenie 2500mAh

Mam zamiar kupić baterie li-po 11.1V 3600mAh
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    ernierni8 napisał:
    Układ Mosfet wytrzyma napięcie 3600mAh przy max 2500mAh
    ernierni8 napisał:
    Producent podaje Max natężenie 2500mAh
    Napięcie, natężenie i pojemność (akumulatora) to różne jednostki. Napięcia i natężenia prądu nie mierzy się w mAh
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Ja tam nie widzę 2500mAh a 25amp czyli 25A. Jak zmieniasz tylko baterię o identycznym napięciu co poprzednia to wszystko będzie ok.
  • Poziom 5  
    Dzięki wielkie za odpowiedz .
    Już wszytko załapałem ;)
    Czyli Pojemność (mAh) nie ma znaczenia nie może być tylko przekroczone natężenie 25A.
    Mierzyłem natężenie prądu podczas pracy silnika wynosi ono 12/13 A .
    Przy zmianie baterii na mocniejszą nie powinna się zmienić wartość 12/13 A.
    Używałem bateri li-po 11.1V 1300mAh
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Multimetrem prądu nie zmierzysz w takim urządzeniu, bo zbyt szybko się zmienia. Nie wiem co tam jest zasilane, silnik DC czy liniowy. Ale w dokumentacji tego elementu powinien być podany prąd maksymalny. W dodatku prąd 25A niewiele mówi, zależy czy jest to prąd ciagły czy przeciążeniowy.
    Jak napięcie akumulatora sie nie zmienia to i prąd nie powinien się zmienić. Chociaż to też dyskusyjna sprawa ale można to przyjąć za niemal pewne.
  • Poziom 5  
    Czyli bez wachania mogę brać Akumulator LiPo 3600 mAh 11,1V 20C
  • Poziom 27  
    Tak, sama pojemność nie powinna wpłynąć na prąd. Tak by się stało jedynie w przypadku gdy mały akumulator zasilał urządzenie o ogromnej mocy względem niego. A u Ciebie z pewnościa poprzedni był dobrany z odpowiednim zapasem.