Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik - Miernik 0-10V odczyt w czasie rzeczywistym

spinacz 21 Sty 2016 12:19 861 13
  • #1 21 Sty 2016 12:19
    spinacz
    Poziom 38  

Witam.
    Koledzy jak w temacie potrzebuje dokonywać odczytu z rezystora z wyjściem 0-10V, zastosowałem miernik N30U Lumela jednak w nim odczyt jest uśredniany co sekundę i jest to za wolny odczyt.
    Potrzebuje odczyt w czasie rzeczywistym, dobrze jak by miał z 4 wyjścia alarmowe programowane.
    Jaki miernik zastosować ?

0 13
  • Relpol
  • #2 22 Sty 2016 07:50
    eljarkos
    Poziom 20  

Jakbyś miał odczyt w czasie rzeczywistym to byś na nim nic nie widział bo tak szybko by się zmieniały cyferki.

0
  • Relpol
  • #3 22 Sty 2016 08:09
    spinacz
    Poziom 38  

Chodzi właśnie o szybki odczyt, przy czasie uśredniania pomiaru 1s mam zbyt duże opóźnienie.

0
  • #4 22 Sty 2016 08:16
    eljarkos
    Poziom 20  

spinacz napisał:
    Chodzi właśnie o szybki odczyt, przy czasie uśredniania pomiaru 1s mam zbyt duże opóźnienie.

Opóźnienie czego?
    - Odczytu wzrokowego
    - reakcji wyjść (jakie wyjścia)
    - odczytu na magistrali RS
    Spotkałem się, że mozna ustawiać parametr tłumienia wejścia.

0
  • #5 22 Sty 2016 08:21
    spinacz
    Poziom 38  

Miernik ten mierzy wysuw siłownika hydraulicznego, miał pełnić funkcję odczytu by zatrzymać go w odpowiednim miejscu a po przekroczeniu danej wartości włączyć alarm.
    Podczas pracy okazuję się że czas uśredniania w nim odczytu to 1s. Siłownik nie idzie szybko ale jednak miernik nie nadąża z odczytem. Postanowiłem wrzucić zamiast miernika prosty sterownik PLC tam odczyt powinien byś o wiele szybszy.

0
  • #6 22 Sty 2016 08:24
    eljarkos
    Poziom 20  

A nie prościej zamontować na siłowniku czujnik zbliżeniowy (np pojemnościowy) na pozycji alarmowej?

0
  • #7 22 Sty 2016 08:29
    spinacz
    Poziom 38  

Niestety nie bo to musi być odczyt wizualny podczas pracy i zatrzymanie w różnych pozycjach i różne alarmy.

0
  • #8 22 Sty 2016 08:41
    eljarkos
    Poziom 20  

OK. Tylko należy rozgraniczyć 2 sprawy. Szybkość odświeżania wyświetlania od szybkości reakcji wyjść. Niech sobie ten miernik wyświetla pozycję, a czujnik się zajmie alarmem. Czy zmiany pozycji alarmu tak często się zmieniają, że nie mogą to być ww. czujniki? Zmiany progów w PLC też trzeba jakoś zmieniać.
    Oczywiście nie zam specyfiki maszyny więc trudno się odnieść właściwie.

0
  • #9 22 Sty 2016 08:47
    spinacz
    Poziom 38  

Właśnie niestety odczyt tylko na potencjometrze. Wyjścia alarmowe tak samo są opóźnione jak odczyt na nim niestety ten czas uśredniania 1s i w tym czasie siłownik potrafi już przejść zadaną wartość. Myślę że PLC jest o wiele szybsze na odczycie i lepiej sobie z tym zdecydowanie poradzi, to chyba jedyne wyjście dla mnie, po za zwolnieniem pracy siłownika.

0
  • #10 22 Sty 2016 11:16
    eljarkos
    Poziom 20  

To zapytam inaczej.
    Czy potencjometr jest na tyle pewnym elementem, aby służył (jak mniemam) do awaryjnego wyłączenia?

0
  • #11 22 Sty 2016 11:57
    spinacz
    Poziom 38  

Nie służy do awaryjnego wyłączenia tylko do pomiaru, a alarm w mierniku służy do informowania o osiągnięciu pozycji i zatrzymaniu ruchu.

0
  • #12 22 Sty 2016 20:11
    aut0matyk

Poziom 15  

spinacz napisał:
    Witam.
    Koledzy jak w temacie potrzebuje dokonywać odczytu z rezystora z wyjściem 0-10V, zastosowałem miernik N30U Lumela jednak w nim odczyt jest uśredniany co sekundę i jest to za wolny odczyt.
    Potrzebuje odczyt w czasie rzeczywistym, dobrze jak by miał z 4 wyjścia alarmowe programowane.
    Jaki miernik zastosować ?

Ten sterownik powinien dać radę:
    http://www.e-tronix.eu/3,sterownik-plc-programowalny-su-1-5.html

Ma 8 wyjść i RS-a.

0
  • #13 22 Sty 2016 20:17
    spinacz
    Poziom 38  

Zdecydowałem że zrealizuje to na Crouzet Millenium 3

0
  • #14 25 Sty 2016 18:33
    spinacz
    Poziom 38  

Crouzet Millenium 3 sprawdza się idealnie. Temat zamykam.

0