Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc w wyborze automatycznego ciśniniowego ekspresu do kawy

21 Sty 2016 13:28 966 11
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Funkcjonalnie niczym się od siebie nie różnią. Kawę w zasadzie będą parzyć taką samą. Esam 3000 bazuje na przedpotopowym modelu i jak dla mnie urodą i kulturą pracy nie grzeszy. Miałem Esam 4000. Incanto (o ile się nie mylę) i Lirica mają dość wysoko umieszczoną wylewkę i może się chlapać. Wybrałbym 22.110 - też nie jest świeżynka :), ale jako optymalna cena i dość ładny design. Weź pod rozwagę Intelia 8751 i nowsze. Ekspres szybki, zwarta i ładna obudowa i dobra kultura pracy.
  • Poziom 7  
    a wg ciebie saeco czy de longi lepszej jakości robią ekspresy?
  • Poziom 27  
    dominiisiaa napisał:
    a wg ciebie saeco czy de longi lepszej jakości robią ekspresy?

Obaj producenci gwarantują dobry poziom :), ale ekspres do kawy to temat rzeka
  • Poziom 27  
    dominiisiaa napisał:
    no własnie, najważniejsze zeby się nie psuł i długo służył,

Marzeniem producenta jest, żeby się rozleciał tydzień po gwarancji :).
    To są uznane firmy, najważniejsze to kilka razy przeczytać instrukcję obsługi PRZED URUCHOMIENIEM ekspresu i ściśle jej przestrzegać.
  • Poziom 7  
    obojetnie w jakim sklepie kupowac? typu media expert czy jakis specjalny co tylko ekspresy sprzedaje?
  • Poziom 27  
    dominiisiaa napisał:
    obojetnie w jakim sklepie kupowac? typu media expert czy jakis specjalny co tylko ekspresy sprzedaje?

Nie musi być sklep specjalistyczny, można kupić w każdym sklepie AGD. Generalnie ja bym kupował tam gdzie taniej. Ale wśród sklepów internetowych wybieram te duże, typu electro.pl. W takich sklepach nie ma problemu ze zwrotem czy ogólnie z uszanowaniem praw konsumenta. Poszukaj np. na allegro, tam jest pełno sklepów.
    Najważniejsze żeby sprzęt miał gwarancję producenta a nie np. sprzedawcy, czyli raczej polska dystrybucja.
  • Poziom 7  
    De'Longhi ECAM 22.110.B czy moze cos z saeco lepiej ?
  • Poziom 27  
    dominiisiaa napisał:
    De'Longhi ECAM 22.110.B czy moze cos z saeco lepiej ?

Ten De longhi jest dobrym wyborem w dobrej cenie. Jeżeli Saeco, to w tym przedziale cenowym wg mnie na uwagę zasługuje tylko seria Intelia. I oba te ekspresy są równorzędnie godne zakupu. Nie sposób wskazać lepszego, wybierz ładniejszy lub tańszy :)
  • Poziom 7  
    tego ekspresu ecam 22.110B nie ma nigdzie w sklepach niestety, znalazłem Ekspres DE LONGHI ECAM21.117.SB te same funkcje co 22.110 nie wiem czym sie roznia te modele, co o nim sadzisz?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    dominiisiaa napisał:
    nie wiem czym sie roznia te modele, co o nim sadzisz?

Ten jest srebrny, czyli prawdopodobnie jest kontynuacją wcześniej omawianego.
    Chyba ma też regulację temperatury naparu, ale to mało istotny gadżet. Jak jest w dobrej cenie i Ci odpowiada to jak najbardziej.
    Na neonet.pl jest jeszcze SAECO HD 8750/19 INTUITA za1329zł, DELONGHI ECAM23.120.B (ten fajnie się prezentuje) za 1799zł.
    Z każdego z nich powinieneś być zadowolony :)