Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S5570 parowanie Bluetooth

bialy_pl123 21 Sty 2016 14:00 1362 12
  • #1 21 Sty 2016 14:00
    bialy_pl123
    Poziom 6  

Witam,
    proszę o pomoc z parowaniem urządzeń bluetooth
    chodzi mi w jaki sposób mam wpisać kod pin jak mam tylko okno "żądanie powiązania Bluetooth Potwierdź hasło aby powiąząc...." i nie ma znaczenia czy chcę połączyć się ze słuchawką samsung czy klawiaturą zawsze taki jest komunikat. Natomiast bez problemu łączy się telefon z innym telefonem czy komputerem.

0 12
  • #2 28 Sty 2016 21:55
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Skoro masz potwierdzenie hasła to z danym aktualnie sparowanym urządzeniem więc nie rozumiem ?

0
  • #3 28 Sty 2016 22:57
    bialy_pl123
    Poziom 6  

Być może źle wytłumaczyłem, więc jeszcze raz
    wciskam skanowanie i znajduje mi słuchawkę samsung bluetooth
    dalej: połącz z tym urządzeniem i wyskakuje komunikat "żądanie powiązania Bluetooth Potwierdź hasło aby powiąząc...." ale nie pokazuje żadnego hasła, jest tylko opcja albo "akceptuj" albo "odrzuć" więc wciskam "akceptuj" okienko znika ale powiązania nie ma.
    Tak samo jest z klawiaturą bluetooth. Czyli z urządzeniami które teoretycznie nie mają hasła, bynajmniej widocznego.
    Mam też samsunga GT-S5620 i on łączy się z tą samą słuchawką bez potwierdzania hasła.

0
  • #4 28 Sty 2016 23:48
    spicter
    Poziom 22  

Spróbuj po prostu podać 0000.

Ze strony Samsunga:

Touch your device in the Available devices list. If requested, verify the passkey matches on both devices and touch OK. If you are connecting to an older Bluetooth device, you may be asked for a PIN. The default PIN for many devices is four zeros—0000. Some devices have PINs specific to the device. The PIN will be in the device’s documentation.

Czyli w starszych urządzeniach może to być kod 0000 jeśli nie wiesz jaki jest kod zajrzyj do dokumentacji urządzenia.

1
  • #5 29 Sty 2016 00:01
    bialy_pl123
    Poziom 6  

Tak, tylko nie pojawia mi się żadne okno dialogowe aby wpisać kod i tu jest problem.
    Nie mam możliwości wpisania kodu w telefonie.
    Problemu nie ma np. w połączeniu z kompem lub innym telefonem.

0
  • #6 29 Sty 2016 10:50
    spicter
    Poziom 22  

Znalazłem podobny problem na forum Samsunga:

"Witam,
    tak jak w temacie.Gdy chcę sparować z kumplem przez bluetootha wyskakuje mi taki komunikat "Żadanie powiązania bluetooth" Potwierdź hasło 134007(hasło ciągle się zmienia),potwierdź,aby powiązać z "Mati". Wciskam "akceptuj" i wyskakuje mi "Uwaga" Nie można powiązać z Mati.Nieprawidłowy kod PIN lub nieprawidłowe hasło.

-Jeśli chodzi i wpisywanie jakiegoś hasła czy pinu, to się nie da.Nie wyskakuje żadna klawiatura.Mogę wcisnąć tylko akceptuj.

-Mam pobrany bluetooth file transfer.

Rozwiązane,do zamknięcia.
    Cały problem polegał na Tym że kumpel,miał wiele powiązań i musiał je usunąć.Następnie ze mną utworzyć nowe powiązanie.
    "

Czy jesteś w stanie usnąć wszelkie inne powiązania, tak aby spróbować parować z urządzeniami typu słuchawka na "czysto"?

1
  • #7 29 Sty 2016 16:47
    bialy_pl123
    Poziom 6  

powyłączałem wszystkie inne urządzenia i niestety wciąż to samo jest, ten sam komunikat i nic. Samsung S5570 parowanie Bluetooth
    Spróbuję jeszcze ten bluetooth file transfer

0
  • #8 29 Sty 2016 18:28
    spicter
    Poziom 22  

Z instrukcji Samsunga GT:

Znajdowanie innego urządzenia i powiązywanie z nim
    1 Z listy aplikacji wybierz opcję Ustawienia → Bluetooth →Skanuj.
    2 Wybierz urządzenie.
    3 Wybierz OK, aby uzgodnić kod PIN połączenia Bluetooth między dwoma urządzeniami. Można też wprowadzić kod PIN
    połączenia Bluetooth i wybrać opcję OK.
    Powiązywanie zostanie ukończone, gdy właściciel drugiego urządzenia zaakceptuje połączenie lub wprowadzi taki sam
    kod PIN. Jeżeli powiązywanie się powiedzie, urządzenie automatycznie wyszuka dostępne usługi.
    Niektóre urządzenia, w szczególności zestawy słuchawkowe lub samochodowe zestawy głośnomówiące, mogą mieć
    stały kod PIN Bluetooth, na przykład 0000. Jeśli inne urządzenie ma kod PIN, należy go wprowadzić.

Może gdzieś wcześniej wpisujesz PIN a potem go jedynie potwierdzasz co byłoby logiczne, że nie ma tam klawiatury. (?)

1
  • #9 29 Sty 2016 19:20
    bialy_pl123
    Poziom 6  

no niestety przeszukałem cały telefo i nic nie znalazłem, co ciekawe teraz zauważyłem że jak chcę się połączyć z innym telefonem też nie mogę, ale odwrotnie jest możliwość. Czyli z moim telefonem inni mogą się łączyć, ale jak ja chce się połączyć, nie mogę.
    Coś czuję że raczej na odległość nie rozwiążemy tego problemu.

0
  • #10 29 Sty 2016 20:57
    spicter
    Poziom 22  

Co wyświetla jeśli Ty chcesz połączyć się z innym urządzeniem?

1
  • #11 29 Sty 2016 21:04
    bialy_pl123
    Poziom 6  

"potwierdź hasło (i tutaj przy każdej próbie pojawia sie inne hasło cyfrowe), potwierdź aby połączyć z GT-S5620"
    wciskam akceptuj na moim telefonie oraz na drugim telefonie z którym chce się połączyć "Czy dopasować kod z GT-S5570? no i jest hasło takie samo na dwóch telefonach.
    No i nie łączy

0
  • #12 29 Sty 2016 21:22
    spicter
    Poziom 22  

Być może przywrócenie ustawień do fabrycznych (hard reset) naprawiło by problemy z bluetooth. Niestety wtedy telefon wraca do ustawień "ze sklepu".

Trzeba najpierw w Kies zrobić odpowiednie kopie zapasowe.

Próbowałeś go kiedyś przywracać?

1
  • #13 29 Sty 2016 21:37
    bialy_pl123
    Poziom 6  

Kurcze, tyle pisania i zastanawiania się a takie proste rozwiązanie.
    Reset pomógł. łączy się bez problemu
    Wielkie dzięki za pomoc i za zaangażowanie.
    Problem rozwiązany

0