Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI, DP, 4K - Display Port na HDMI 2.0, Połączenie PC do TV (10m)

fenix.robi 21 Sty 2016 15:48 909 7
  • #1 21 Sty 2016 15:48
    fenix.robi
    Poziom 8  

Witam,

Chciałbym podłączyć PC do TV 4K, tak aby można było grać w FHD i oglądać 4K na TV w jak najlepszej konfiguracji, po wymianie karty graficznej na lepszą grać także w 4K.

Karta graficzna to GF GTX 660 (DP, HDMI 1.4a)
    TV Philips 55PUS7150/12 (HDMI 2.0)

Pytanie czy 10M kabel Display Port następnie przejściówka DP -> HDMI bedzie dobrym rozwiązaniem?

0 7
  • #2 22 Sty 2016 10:04
    kpodstawa
    Poziom 31  

Wypowiem się na podstawie mojej konfiguracji w pracy, ale w pokrewnym przypadku, czyli DP-DVI. Dlatego potraktuj moją pisaninę z dystansem.

Otóż mamy komputery z wyjściami Display Port dołączone do monitorów z portami DVI. W każdym przypadku w komplecie wyposażenia komputera producent dał pośrednik DP na DVI. Czyli pośrednik jest blisko źródła sygnału, a odbiornik jest dołączony kablem DVI o różnej długości.

Nie potrafię odpowiedzieć, bliżej czego - źródła lub odbiornika - lepiej działa konwerter sygnałów. Może nie ma to znaczenia, może trzeba specjalistycznej wiedzy dla uzasadnienia.

Natomiast wiem, że kable sygnałowe - zarówno "analogowe", jak i "cyfrowe" - o długości większej, niż 2 m - potrafią sprawiać kłopoty, zwłaszcza jeżeli są "standardowej" jakości. 10 metrowy kabel HDMI wymienialiśmy dwa razy i dopiero trzeci na razie działa bezawaryjnie.

Krzysztof Podstawa

0
  • #3 22 Sty 2016 10:51
    fenix.robi
    Poziom 8  

kpodstawa napisał:
    10 metrowy kabel HDMI wymienialiśmy dwa razy i dopiero trzeci na razie działa bezawaryjnie.
    A czy może znasz nazwę tego 3 kabla?

Też o tym czytałem, ale ze do 5 m to może być HDMI no name, a później to już tylko górna pólka, a łatwiej chyba znaleźć 10m kabel DP i potem przejściówkę do HDMI, chyba że za dużo kobinuję

0
  • #4 22 Sty 2016 12:04
    kpodstawa
    Poziom 31  

Nasz 10 metrowy kabel HDMI jest "no name", ale był dostępny "z półki" lub w ciągu do 48 godzin. Markowi sprzedawcy unikali szukania markowych kabli o długościach powyżej normy dla danego standardu. Ja ich rozumiem - trzeba się natrudzić, a jest ryzyko sporu z klientem.

Może nie kombinujesz - jeżeli linie połączeniowe mają długości powyżej norm, to nie ma gwarancji przesłania sygnałów bez zniekształceń i robi się wszystko na własne ryzyko.

Tak znowu trochę na boku - u mnie w pracy czekają na wdrożenie połączenia urządzeń AV z portami cyfrowymi liniami o długościach powyżej normy. Po dość żmudnej analizie najlepsze wydaje się zastosowanie kabli UTP.

Jeżeli w urządzeniu jest port LAN, to robi się sieć Ethernet. Przykładowo: Nasz odtwarzacz Blue Ray Yamaha bardzo dobrze sprawuje się jako host w sieci IP.

Jeżeli nie ma portu LAN - trzeba zastosować pary konwerterów z danego portu na skrętkę czteroparową. Na razie jeszcze tego nie próbowałem, więc nie potrafię powiedzieć, jak działa.

Krzysztof Podstawa

0
  • #5 22 Sty 2016 13:09
    fenix.robi
    Poziom 8  

kpodstawa napisał:
    u mnie w pracy czekają na wdrożenie połączenia urządzeń AV z portami cyfrowymi liniami o długościach powyżej normy.
    Jesli mogę coś dodać, bo to nie rozwiązanie na budżet domowy, ale może u was w firmie macie takie rozwiązania to może coś na zasadzie Fiber 2 HDMI http://www.dmtrade.pl/p3381,konwerter-sygnalu-hdmi-na-swiatlowod-20km-z-ir.html

I inne rozwiązania w googlu

0
  • #6 22 Sty 2016 14:00
    Polon_us
    Poziom 40  

fenix.robi napisał:
    Pytanie czy 10M kabel Display Port następnie przejściówka DP -> HDMI bedzie dobrym rozwiązaniem?

Kolega może rozważyć inne rozwiązanie.
    Najprzód przejściówka DP -> HDMI + 5m HDMI + repeater (wzmacniacz) HDMI + 5m HDMI.
    Na forum polecany jest ten repeater -> Link <- jako sprawdzone urządzenie.

Temat długości kabli HDMI był wielokrotnie podnoszony na forum.
    Kolega może przeszukać te forum pod hasłem "projektor".
    Z tym urządzeniem najczęściej ta kwestia była omawiana.

0
  • #7 22 Sty 2016 17:31
    kpodstawa
    Poziom 31  

fenix.robi - dziękuję za link. Nie natknąłem się na takie urządzenie. Wezmę je pod uwagę w moim wdrożeniu, a także to, co napisał Polon_us. Szefowie oczekują ode mnie propozycji z wariantami oraz ich porównaniem. M.in. chodzi właśnie o projektory na dużej sali.

Krzysztof Podstawa

0
  • #8 25 Sty 2016 12:05
    fenix.robi
    Poziom 8  

kpodstawa napisał:
    dziękuję za link
    Nie ma sprawy, a ja zacząłem testy na razie kupiłem 5m kabel HDMI, i zobaczymy jak będzie z jakością

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo