Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wykonać oświetlenie LED na łyżwy?

21 Jan 2016 18:41 936 1
  • Level 1  
    Witam,
    jestem początkującą osobą dla tego proszę o pomoc. Chcę zrobić sobie oświetlenie na łyżwach i chodzi mi o samo lutowanie i podłączanie, resztę już sobie jakoś przykleję to do łyżew (klej na gorąco prawdopodobnie). Otóż zakupiłem:
    - 2 Baterie 9V
    - Pasek ledowy (1m) (silikonowy)
    - 2 Włączniki (3 styki mają)
    I jeszcze muszę zakupić kabelki i mam pytanie czy to powinny być jakieś specjalne, żeby ich woda/lód nie zalały i nie było zwarcia? I drugie pytanie bo nie wiedziałem jakie i sprzedawca wcisnął mi ledy silikonowe i moje pytanie jak się do nich "lutuje" ? Trzeba zerwać silikon jakoś czy jak to jest? :/
    Proszę o pomoc. Dziękuję :)
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 29  
    MateovHS wrote:
    jeszcze muszę zakupić kabelki i mam pytanie czy to powinny być jakieś specjalne

Zwykłe miedziane. Zahermetyzujesz połączenia klejem na gorąco.
    MateovHS wrote:
    drugie pytanie bo nie wiedziałem jakie i sprzedawca wcisnął mi ledy silikonowe i moje pytanie jak się do nich "lutuje"

Od spodu do wyznaczonych padów. Na padach prawdopodobnie też będzie klej-trzeba go delikatnie usunąć i przewód przylutować do odsłoniętej miedzi. Jeżeli masz z tym problem zrób djęcie spodu taśmy led-zaznaczę co i jak zrobić.
    MateovHS wrote:
    Trzeba zerwać silikon jakoś czy jak to jest? :/

Jak zerwiesz ten silikon to nici z wodoszczelności.