Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Land rover freelander nie chce palić

mariusz_1988 21 Jan 2016 19:27 3399 6
    mariusz_1988
    Level 12  
    Witam mam mega problem z autem Land Rover Freelander 2.0diesel td4(bmw) Nie chce odpalić jak postoi kilka godzin. Jak odpalę go z plack-a to potem pali na strzał. wydaje mi się że spływa paliwo. uszkodzona była pompa paliwa w zbiorniku więc została wymieniona druga elektryczna na filtrze działa. filtr wymieniony. Co można jeszcze zrobić by się to paliwo nie cofało?
    szymon198312
    Level 30  
    Były jakieś opilki metalu w filtrze paliwa? Wyjmij czujnik ciśnienia z pompy cr, zobacz czy nie ma opilków metalu, czy nie ma powietrza w przewodach. Sprawdź zawór na szynie czy nie przelewa przy rozruchu. Wypadało by też sprawdzić, jakie ciśnienie widzi komputer na szynie jak nie chce zapalic
    mariusz_1988
    Level 12  
    szymon198312 wrote:
    Były jakieś opilki metalu w filtrze paliwa? Wyjmij czujnik ciśnienia z pompy cr, zobacz czy nie ma opilków metalu, czy nie ma powietrza w przewodach. Sprawdź zawór na szynie czy nie przelewa przy rozruchu. Wypadało by też sprawdzić, jakie ciśnienie widzi komputer na szynie jak nie chce zapalic

Opiłków w filtrze troszkę było ale to tak w normie. Własnie muszę zmienić przewód na przezroczysty wtedy będzie widać bąble ewentualnie.Jak mogę sprawdzić zawór czy działa prawidłowo?Jutro sprawdzę przed rozbieraniem układu jakie jest ciśnienie na szynie bo dziś jak na złość to pali normalnie jak na razie trzeba poczekać.
    szymon198312
    Level 30  
    Nie ma czegoś takiego jak ilość opilków w normie. Jak są to zle
    invisibleman
    Level 20  
    Nie zakładaj przeźroczystego przewodu na dolocie bo go rozerwie. Elektryczna pompa pompuje 6 barów. Który dokładnie rocznik?
    mariusz_1988
    Level 12  
    Już rozwiązałem problem!! Nie grzały świece w garażu zapalił od strzała. Usterka była następująca:
    Pod maską jest skrzynka bezpieczników i bezpiecznik 100a od świec oczywiście był sprawny. Przekaźnik świec również sprawny po głębszym grzebaniu okazało się że przewód od świec żarowych wypiął się z skrzynki bezpieczników gruby brązowy. Najdziwniejsze jest to że s plaka na mrozie zagadał.
    mariusz_1988
    Level 12  
    Mam jeszcze jedno pytanie co to jest i gdzie mogę to dostać? znajdowało się na przelewie paliwa. Land rover freelander nie chce palić