Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf Variant 7 - Żarówki świateł do jazdy dziennej a postojowe

21 Sty 2016 20:33 6729 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Samochód VW Golf Variant 7 Comfortline 2015
    Wyposażenie - automatyczny przełącznik świateł dziennych na mijania i odwrotnie.
    Do jazdy na dziennej jak i jako światła pozycyjne używane są te same żarówki
    Philips 24W nr OE: N10776301
    Pytanie:
    Czy moc świetlna jest taka sama niezależnie od rodzaju włączonego oświetlenia?
    Wzrokowo nie zauważyłem różnicy.
    Powodem mojego pytania jest sytuacja kiedy podczas jazdy w dzień włączając światła pozycyjne uzyskuję pełne oświetlenie ( przód i tył ) w celu lepszej widoczności tyłu mojego pojazdu ale nie są niepotrzebnie włączone przednie światła mijania - D3S czyli Ksenony.
    Dziękuję za wszelki sugestie.
  • Poziom 35  
    Moim zdaniem coś masz nie tak ze światłami. Nie przekonuje mnie informacja, że światła pozycyjne w Twoim aucie posiadają żarówki aż o takiej mocy. Zwykle, w lampach przednich jako światła "pozycyjne" stosowano żarówki o mocy 2 lub 4 W, natomiast w tylnych 5, ewentualnie 10 W.
    W nowoczesnych autach można zaprogramować światła i "stonować" je np. o 50 %, w zależności od tego, czy mają to być światła pozycyjne, czy światła dzienne.
  • Poziom 9  
    Cześć ponownie.
    Dzięki serdeczne za sugestie Staszek49.
    Temat ten rozpocząłem nie jako problemowy lecz z czystej ciekawości gdyż zaintrygowała mnie ta sytuacja.
    Dziś zrobiłem mały test podczas postoju w oczekiwaniu na zielone światło.
    Pogoda słoneczna więc jak najbardziej odpowiednia na światła do jazdy dziennej.
    Akurat stałem za autobusem i doskonale odbijały się w nim moje światła.
    Miałem załączone światła do jazdy dziennej ( automatycznie włączają się wraz z włączeniem zapłonu jak to w nowoczesnych samochodach ) :).
    Po chwili przełączyłem przełącznik na automatyczny wybór rodzaju świateł w zależności od warunków otoczenia ( czujnik zmierzchu ) - nadal były włączone światła do jazdy dziennej ( czyli OK ).
    Następnie ustawiłem przełącznik na światła pozycyjne - nie zauważyłem najmniejszej zmiany natężenia świateł.
    Tak na marginesie to przy jeździe na światłach do jazdy dziennej ( włącznik ustawiony na te światła) przy włączaniu kierunkowskazu automatycznie gaśnie światło po tej stronie do momentu póki nie wyłączy się kierunkowskaz i jest to tak zrobione najprawdopodobniej w celu lepszej widoczności kierunkowskazu.
    Natomiast podczas jazdy na włączonych światłach pozycyjnych już taka sytuacja nie ma miejsca czyli przy włączeniu kierunkowskazu nie gaśnie światło po tej stronie.
    Na dziś tyle w tym temacie.
    Oczywiście mógłbym wyjaśnić ten temat w serwisie VW ale tak jak wspomniałem nie jest to żadnym problemem. (ludzka ciekawość albo ja czegoś nie doczytałem - auto mam dopiero 2 miesiące )
    Dzięki serdeczne za zainteresowanie.Dam znać jak będę znał jakieś konkrety.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.
    Mam nadzieję że zrobione fotki pomogą w wyjaśnieniu " jak to jest zrobione" .
    Dzięki i pozdrawiam. VW Golf Variant 7 - Żarówki świateł do jazdy dziennej a postojowe VW Golf Variant 7 - Żarówki świateł do jazdy dziennej a postojowe