Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W205 collision prevention assist plus inoperative

21 Sty 2016 22:08 3192 12
  • Poziom 9  
    Witam jestem wlascicielem mercedesa W205 z 2015 r.Wyswietla mi sie komunikat Collision Prevention Assist plus inoperative.Kupilem samochod z delikatnym uszkodzeniem.W samochodzie wymienilem juz sensor radar i okablowanie w zderzaku ktore bylo uszkodzone.Nic to nie pomoglo ,komunikat nadal sie wyswietla.Bylem u dwoch mechanikow ,wykryli blad -B220600 ale zaden z nich nie moze znalezc opisu tego bledu i go usunac.Dzwonilem do salonu Mercedesa i powiedzieli mi bardzo duza cene za naprawe ,bo samochod nie podlega gwarancj.Czy ktos z Was ma pomysl co jest nie tak?albo co oznacza ten kod bledu?Za kazda pomoc serdecznie dziekuje.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dzieki za odpowiedz ,jednak nie bardzo rozumiem to oznacza ze kupilem zly sensor?Prosze o odpowiedz.Dziekuje
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moduł kupiłeś dobry, tylko teraz masz problem z dopisaniem go do auta. Powiem w skrócie, sam nie ogarniesz.
  • Poziom 9  
    Rozumiem ze to trzeba zalatwic komputerowo?Tylko nie rozumiem dlaczego serwis chce odemnie 400 £za samo zdjecie zderzaka
  • Poziom 43  
    Bo masz takiego merca i stać cie widocznie na 400E za naprawę.
  • Poziom 9  
    Witam czy mozliwe jest ze kupilem modul z uszkodzonego samochodu i ma zapisana kolizje dlatego nie chce sie polaczyc z moim samochodem?Czy jesli kupie teraz nowy modul to polaczy sie bez problemu? Prosze o pomoc i o rade.
  • Poziom 15  
    To nie tak. moduł masz ok, problem w tym ze ma zapisany błąd kolizji i do tego nie jest zgodny z numerem vin. to auto dosyć nowe i nikt oprócz mercedesa ci tego nie ogarnie tak żeby było ok
    To trochę tak jak byś chciał zmienić stacyjkę bez kluczyka.
    karas44 napisał:
    nikt oprócz mercedesa ci tego nie ogarnie tak żeby było ok
    Ogarnie, ogarnie. Takie rzeczy już się robi.
  • Poziom 9  
    A jesli kupie nowy modul to czy wtedy bedzie dziala i czy polaczy sie z samochodem?
  • Poziom 15  
    Nic nie rozumiesz chyba, nowy moduł(org czysty mercedesa) który podpisze się do twojego auta to będzie większy koszt tego modułu niż tej naprawy z tym ze jeszcze samo podłączenie nowego nie będzie oznaczać ze ecu tak pięknie ów moduł przyjmie bez kasowania błędów, a używany nowy, wysypie ten sam błąd.
    helmut34 napisał:
    A jesli kupie nowy modul to czy wtedy bedzie dziala i czy polaczy sie z samochodem?
    Nikt Tobie gwarancji nie da, nie widząc samochodu. Nie oczekuj pochopnych opinii. Odpowiedź brzmi, najpierw diagnostyka, potem wypowiedź. Tak czy inaczej, samo "po podpięciu wtyczki" raczej nie zadziała.
  • Poziom 9  
    Witam mam pytanie do PAEWL wawa.Czy wiesz moze w ktorym warsztacie by mi to ogarneli ?Bardzo prosze o namiary.

Dodano po 1 [minuty]:

Moze inni uzytkownicy wiedza gdzie moge takie zeczy zrobic?Najlepiej byloby w swietokrzyskim.