Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Beko ALTUS Compact 1001 - jak zresetować

22 Sty 2016 00:41 2658 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Jak w tytule Pralka Beko ALTUS Compact 1001- jak zresetować..

Nie mam instrukcji ,ale z tego co się orientuje to RESET robi się przytrzymując przycisk startu na 3 sek. ? czy wciskamy start ,puszczamy i jak ruszy pralka naciskamy przytrzymując na 3 sek. jeszcze raz start czyli teraz jest pauza (start ,pauza na jednym przycisku)?
    I czy bez różnicy na jaki programie jest ustawione pokrętło programatora w czasie resetu ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Naciśnij "start" i trzymaj tak długo aż włączy się pompa spustowa, puść wtedy "start" i poczekaj na wyłączenie się pracy pompy,. I już po resecie :D .
  • Poziom 9  
    Trzymałem ok. minuty i nic
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Spustowa sprawna :?:
    I w jakim celu ten "reset" ? Co pralce dolega - jakie są objawy usterki?
  • Poziom 9  
    w czasie prania ,a raczej pod koniec nie było wody ,także może wykryła brak ciśnienia czy coś takiego ,następnie znajomy mi podpowiedział zeby zrobic reset ,ale,,,,,,programator był ustawiony na 90" i przytrzymałem start ,wszystkie lampki sie zapaliły i żadnej reakcji ale jak nacisnąłem start to pobiera wodę lampka pierwsze komory(na proszek) miga i po wciśnięciu startu ponownie i ponownie tak jaky coś sprawdzało ,,,czys coś namieszałem? bo domyślam sie ze to tryb serwisowy,,,,,ogólnie przy próbie resetu start ,,rusz pralka i przytrzymaniu jeszcze raz start(teraz jest pauza) na 3 sek. to pompa chodzi ale drzwiczki otwierają sie (po skończonym cyklu) jak wtyczka z prądu zostaje wyjęta,następnie próba ustwiam programator na mini30 i nie nabiera wody tylko dalej chodzi pompa
  • Poziom 9  
    Dodam że sie włącza tylko pompa (za każdym razem) po wciśnięciu startu ,kończy te pompowanie i koniec ,zapalona jest tylko strzałka z kreską i drzwi zablokowane tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka odblokowują drzwi ale...czy nie powinno być też wirowania ? dodam ze wcześniej były problemy z wirowaniem ,nie wirowała,może nie może dokończyć całego cyklu przez problemy z wirowaniem :?:

Dodano po 4 [godziny] 38 [minuty]:

Pralka Beko ALTUS Compact 1001 - jak zresetować

W termostacie gdzie jest "Historia wspólna ,sprężystość styku" , poprzez dmuchnięcie, gdzie jest pokazana czerwona strzałka, tego styku nie było słychać ,był po prostu dokręcony za mocno ,lekkie odkręcenie i wszystko działa
    :D
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    gromys napisał:
    W termostacie gdzie jest "Historia wspólna
    W hydrostacie gdzie jest "Histereza wspólna ...
  • Poziom 9  
    Dostałem taką podpowiedz , ale dzięki za poprawkę