Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

subaru legacy - dziwne zachowanie obrotow

kana23 22 Jan 2016 08:38 2781 23
    kana23
    Level 11  
    Witam. Mam problem z legacy 2.5 sohc rok 2004. Instalacja lpg od 5 lat. Jakieś 100k km przebiegu na lpg. Niedawno regulacja luzów zaworowych i nowe mapowanie które trochę pomogło. Auta czasem ( niezależnie od temperatury silnika) auto dojeżdżając do skrzyżowania przygasnie. Na benzynie nie zauważyłem problemu. Czy może to być wina jakiegoś czujnika? Po wpieciu w komputer nie ma żadnych błędów. Co sprawdzić jeszcze?
    sebap
    Level 41  
    Napisał byś chociaż jaka instalacja. Filtry kiedy zmieniane?
    kana23
    Level 11  
    Filtry swieze. Instalacja landi renzo wtryski med czarne
    sebap
    Level 41  
    Medy niedomagają. To drogie wtryski ale nie bezawaryjne.
    kana23
    Level 11  
    Mogę je jakoś sprawdzić zanim wymienię? Komputer nie pokazuje żadnych błędów
    Ewentualnie jaki zastosowac zamiennik wtryskow?
    sebap
    Level 41  
    Ciężko z wymianą. Med lub Matrix. Ale nie wymieniaj od razu tylko do kumatego gazownika jedź.
    kana23
    Level 11  
    Byłem w autoryzowanym serwisie landi renzo. Gazownik nie wspomniał nic o wtryskach ze słabe.
    Zauważyłem że przy wpieciu w komp benzyny widzę że sonda lambda działa. Przy wpieciu w komp lpg nie widzę jej działania. Zielony pasek stoi w miejscu i pokazuje 0.49V
  • Helpful post
    sebap
    Level 41  
    Widocznie nie podłączona. Skoro fachowiec nie wie nic o awariach Medów to albo ściemnia albo nie fachowiec.
    kana23
    Level 11  
    Mogę sprawdzić je sam przed wizytą w serwisie?
  • Helpful post
    sebap
    Level 41  
    Sam raczej nic nie zdziałasz.
    Co masz na myśli pisząc serwis?
    kana23
    Level 11  
    Ok, dzięki za pomoc. Czy polecisz jakiś zakład w okolicach Krakowa lub w stronę południa od krk? Może być na PW
    gregor0819
    Level 18  
    Umyj przepustnice,typowy objaw w subaru.kup spray do czyszczenia gaznikow/przeoustnic i przemyj
    kana23
    Level 11  
    Wyciagac przepustnice czy psikac do dolotu?
    sebap
    Level 41  
    Czyszczenie przepustnicy polega na jej demontażu i wymyciu, ewentualna późniejsza adaptacja. To nie odpalanie żeby psikać w dolot.
    lechtak
    Level 11  
    Kupujesz CARB-MEDIC i na odpalony silniku otwierasz przepustnice i walisz do niej carbem, zamykasz przepustnice i nadal psikasz ( psikaj z przerwami tak by silnik sie nie zadusił) Nie zapomnij napsikać do kanału by-pas ( biegu jałowego). Możesz też na zgaszonym silniku ale upaprasz wszystko dookoła.
    UWAŻAJ na spaliny są bardzo duszące!

Po zabiegu wyłącz silnik i zasilanie, uruchom silnik na 10-20 minut, mogą być podwyższone obroty b.jałowego, jeżeli jest regulacja obrotów to wykonaj kalibracje.

Miłej zabawy.
    kana23
    Level 11  
    Carb medic koniecznie czy moze byc inny zmywacz? Zdjac caly dolot i psikac na przepustnice czy bez demontowania?
    lechtak
    Level 11  
    Jeżeli ma być dobrze wyczyszczony to tylko carb. Bezpośrednio do przepustnicy i w otwór by-pass
    kana23
    Level 11  
    Wyczyscilem przepustnice. Po krotkich obserwacjach auto nie gasnie ale przy dojeżdżaniu do skrzyżowania wolno obniża obroty z wyraźną przerwą na 1500 obrotach. Co Panowie na to?
    lechtak
    Level 11  
    Tak ma być, centrala nauczy sie nowych ustawień i powinno być dobrze
    kana23
    Level 11  
    Niestety nie nauczyła się. Auto znowu zgasło choć przez chwile było dobrze.
    sebap
    Level 41  
    Czekałem na taki koniec. Powtarzam. Kumaty gazownik. To cię ratuje.
    kana23
    Level 11  
    Niestety nie nauczyła się. Auto znowu zgasło choć przez chwile było dobrze.
    lechtak
    Level 11  
    Zostaje kalibracja gazu.

Dodano po 1 [minuty]:

Przyznam ze nie przeczytałem dokładnie, myślałem ze chodzi o problem na benzynie i gazie. Czyszczenie nie zaszkodzi, zostaje kalibracja gazu.
    kana23
    Level 11  
    Sebap miał rację od początku, nowe wtryski i wszystko wraca do normy.