Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell c540/640 wyłącza się po kilku sekundach czarny ekran

Klekotky 22 Jan 2016 09:43 1365 8
    Klekotky
    Level 8  
    Witam!
    Nie znalazłem identycznych objawów na elektroda.pl dlatego pytam co mogło stać się z moim laptopem który używany był w warsztacie w wolnych chwilach win xp. Dziś rano odpalilem go zacząłem przeglądać Internet a po chwili bluescreen i zero reakcji odlaczylem zasilanie włączyłem na nowo i po kilku sekundach wyłącza się nawet ekran się nie podswietla. Dodam że laptop pracował tylko i wyłącznie pod ładowarką bo bateria w ogóle nie trzymała po dołączeniu prądu za każdym razem musiałam ustawiać godzinę i datę także bateria biosu nawet nie podtrzymywala. Jest możliwość wymiany czegoś? Proszę o podpowiedź.
  • Helpful post
    Stefan1121
    Level 20  
    Cześć. Na początek spróbuj podmienić RAM.
  • Helpful post
    damian.mrowczynski
    Level 10  
    Czy mógłbyś dokładnie sprecyzować aktualne objawy?
    Po wciśnięciu włącznika laptop uruchamia się? Tzn, słychać wentylator? Zaświecają się diody? Pojawia się obraz i znika czy w ogóle się nie pojawia?
  • Helpful post
    damian.mrowczynski
    Level 10  
    Jakie CPU i GPU?
  • Helpful post
    damian.mrowczynski
    Level 10  
    Może to być wiele rzeczy, układ graficzny = wymiana układu GPU lub MB, chyba że w tym laptopie GPU jest wpięte w port, to wtedy można by poszukać na wymianę (choć raczej będzie ciężko).
    Może też być to procesor, który najlepiej również sprawdzić podmieniając na inny.
    Może być jakieś zwarcie na MB (coś odpadło jakaś śrubka i się kula po płycie), uszkodzony element (zasilacz z jakiego korzystałeś jest oryginalny?
    Pomijając fakt, że laptop może być po prostu uszkodzony mechanicznie lub zalany.
    Tak czy siak trzeba go rozebrać i trochę się pobawić, najlepiej, żeby zrobił to ktoś doświadczony.