Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS do wolnego ładowania 2 x 17 Ah

22 Jan 2016 09:58 555 3
 • Level 12  
  Witam,

  Chce użyć UPS Fideltronik Ares 700 do ładowania moich akumulatorów w pojeździe wielozadaniowym. Akumulatory to 2 x 12 V 17 Ah kupione ze złomu ze starych UPS'ów(w pełni sprawne), nie zależy mi na szybkim ładowaniu tylko raczej na takim żeby przez całą noc się naładowały do pełna.

  Czy mogę ładować w/w UPS'em? Ten UPS miał dwa akumulatory po 12 V połączone szeregowo, moje też bym tak podłączył do ładowania. Na tą chwilę używam je w połączeniu równoległym ale do ładowania bym podłączył szeregowo. Dodam też, że do szybszego ładowania posiadam dwa prostowniki samochodowe o różnych wielkościach i prądach. Czy takimi prostownikami mógłbym ładować jeśli zależało by mi na czasie ładowania?
  Dziękuje za pomoc!
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  Pomysł z wykorzystaniem UPS Fideltronik do ładowania rozładowanego akumulatora nie jest dobry. Nie wykluczam, że hipotetycznie można by tak wykorzystać UPS ale ponieważ UPS'y nie są do takiej funkcjonalności projektowane więc może być dużo problemów.
  Na temat warunków i parametrów ładowania akumulatorów AGM (bo chyba o takie chodzi) napisano na tym i innych forach mnóstwo. Polecam wyszukiwarkę.
 • Level 12  
  Ten UPS nie jest mi potrzebny i chce go po prostu wykorzystać przy okazji jak mam do czego. Nie chce kupować specjalnej ładowarki bo jest to projekt budżetowy. Jaki prąd ładowania mogę uzyskać z tego UPS'a ? Ma on jakieś zabezpieczenie w postaci jak się akumulator naładuje to przestaje go ładować?

  Głownie chodzi o jakieś zalety tego urządzenia(jest w pełni sprawny tylko oryginalne akumulatory padły) w sprawie ładowania w porównaniu z chińskimi prostownikami/ładowarkami które musiałbym kupić do ładowania.
 • Level 42  
  Ups z założenia jest stale podłączony do sieci i stale ma dołączone akumulatory. Jednym z dwóch podstawowych zadań automatyki tego urządzenia jest utrzymanie naladowanych akumulatorów. Tak więc powinno się sprawdzić.