Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON AVR 3313 - KARAOKE - Podłączenie Karaoke Silvercrest i mikrofonu

maciana 22 Sty 2016 10:43 2253 6
  • #1 22 Sty 2016 10:43
    maciana
    Poziom 2  

Witam wszystkich.

Zakupiłem zestaw karaoke silvercrest w lidlu i nie wiem jak go podłączyć aby działał z mikrofonem. Ampli podlaczony jest z odtwarzaczem blu-ray i tv. Gdy wlaczam plytke karaoke silvercrest wszystko dziala jak nalezy, ale skrzynka i mikrofon zupelnie nie reaguja. Czy ktos z Was moze mi pomoc w prawidlowym podlaczeniu ? Byc moze trzeba pozmieniac cos w ustawieniach aby to dzialalo jak nalezy ? Zalaczam zdjecia amplitunera oraz podlaczenia. Dzieki za uwagi i pomoc.

Pozdrawiam SerdecznieDENON AVR 3313 - KARAOKE - Podłączenie Karaoke Silvercrest i mikrofonu20160122_1..336.jpg Download (1.15 MB)DENON AVR 3313 - KARAOKE - Podłączenie Karaoke Silvercrest i mikrofonu20160122_1..546.jpg Download (6.24 MB)DENON AVR 3313 - KARAOKE - Podłączenie Karaoke Silvercrest i mikrofonu20160122_1..759.jpg Download (5.47 MB)

1 6
  • #2 22 Sty 2016 13:51
    Polon_us
    Poziom 41  

maciana napisał:
    Gdy wlaczam plytke karaoke silvercrest wszystko dziala jak nalezy,

Mógłby to kolega szerzej wyjaśnić? Co działa?
    Czy te urządzenie Silvercrest kolega chce używać wyłącznie z audio?
    Czy w połączeniu z video?

Również proszę podać dane odtwarzacza BR.

0
  • #3 22 Sty 2016 17:21
    maciana
    Poziom 2  

Polon_us napisał:
    maciana napisał:
    Gdy wlaczam plytke karaoke silvercrest wszystko dziala jak nalezy,

Mógłby to kolega szerzej wyjaśnić? Co działa?
    Czy te urządzenie Silvercrest kolega chce używać wyłącznie z audio?
    Czy w połączeniu z video?

Również proszę podać dane odtwarzacza BR.

Najzwyczajniej działa płyta z piosenkami ktora była dołączona do karaoke, jednak w tym przypadku działa zupełnie niezależnie - po prostu jako płyta z piosenkami karaoke wyświetla się na tv jak normalna płyta DVD.
    Wybacz moja niewiedze, ale o co chodzi z video skoro tak owe jest przez odtwarzacz dvd, a nie ma tylko reakcji na mikrofon ? Wydaje mi się, że nie do końca rozumiem zastosowanie samej skrzynki do karaoke, myślałem, że to bardziej jako przedwzmacniacz mikrofonowy działa aby można było dorzucić dźwięk z zewnątrz. Jak widać na zdjęciu odtw. BR nie ma zbyt wielu wejść. Odtwarzacz jest z tej samej serii co ampli - DENON DBT 3313, a amplituner AVR 3313 więc są one sparowane.
    Pozdrawiam :)

0
  • #5 23 Sty 2016 03:39
    Polon_us
    Poziom 41  

maciana napisał:
    Wydaje mi się, że nie do końca rozumiem zastosowanie samej skrzynki do karaoke,

Zastosowanie tej skrzynki do karaoke jest proste. Dźwięk z owej płyty DVD powinien był być podłączony do tej skrzynki (gniazda "Input" skrzynki)
    i następnie wprowadzony do wzmacniacza (gniazda "Output" skrzynki).

Mogę domyślać się, że kolega włożył płytę DVD do odtwarzacza BR, a samą skrzynkę kolega podłączał pod wolne gniazda audio w wzmacniaczu.
    Jesli tak było, to nie jest prawidłowe połączenie.

Jeśli kolega chce korzystać z tej płyty tzn. używać skrzynkę karaoke i mieć obraz video z tej płyty, to sytuacja jest co nieco skomplikowana. Dojdę do tego.

Kolega powinien skorzystać z wyjść analogowych w odtwarzaczu BR - Audio Out - i podłączyć je do gniazd "Input" Audio kolorami odpowiednio. Gniazdem video kolega się nie przejmuje.
    Następnie połączyć gniazda audio "Output" skrzynki z gniazdami CINCH oznaczonymi "Blu Ray" (biało/czerwone) w wzmacniaczu.

I teraz dochodzimy do małego problemu o którym wzmiankowałem powyżej.
    W chwili obecnej obraz i dźwięk z BR przechodzi poprzez połączenie HDMI. Jeżeli kolega chce skorzystać z karaoke, to trzeba te ustawienie zmienić tj, video -> HDMI, audio -> CINCH.

Aby to zrobić, kolega musi zmienić ustawienia w "Input Select" menu - zakładam, że ten Denon ma menu w j. angielskim.
    Bardzo istotne - przed zmianami ustawień opisanych poniżej, kolega musi mieć ustawione (aktywnie) wejście HDMI, gdzie podłączony jest odtwarzacz BR.

I teraz poprzez -> Menu -> Settings -> Inputs -> Input Select ->

-> ustawiać HDMI -> korzystanie z dźwięku cyfrowego z BR
    lub
    -> ustawiać Analog -> korzystanie z karaoke w połączeniu z płytą w BR.

Nie widzę, jakby to można byłoby inaczej zrobić w tym zestawie.

Można by rozważyć kupno taniego DVD - tylko dla celów karaoke. Nie byłoby potrzeby "mieszania" w ustawieniach Denona. Ale to zależy od kolegi.

Powodzenia :)

0
  • #6 28 Sty 2016 14:56
    maciana
    Poziom 2  

Dzięki ! Działa :)

0
  • #7 29 Sty 2016 08:48
    Polon_us
    Poziom 41  

A którą opcję kolega wybrał?

Przełączanie źródeł audio czy oddzielne DVD?

0