Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy PHANTOM zaszkodzi procesorowi wokalowemu tc helicon voice live play

22 Sty 2016 10:55 1323 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam pytanie z natury technicznej.
    Otóż posiadam mikser Mackie profx12 i potrzebuję podłączyć do niego mikrofon pojemnościowy. Mikser ten posiada możliwość uruchomienia zasilania PHANTOM, ale na wszystkich kanałach mikrofonowych naraz. Do innych pozostałych kanałów mikrofonowych mam podłączone mikrofony dynamiczne, ale przez efekty wokalowe TC HELICON VOICE LIVE PLAY (czyli mikrofon kablem do efektu i z efektu wyjście do miksera). Wszystko połączone XLR-ami czyli kablami symetrycznymi.
    I tu pojawia się pytanie, czy załączenie zasilania PHANTOM na mikserze nie zaszkodzi w jakiś sposób tym procesorom wokalowym?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Niestety może zaszkodzić. Raczej nie od razu, ale po pewnym czasie działania kondensatory na wyjściu mogą się zdenerwować ;)
  • Poziom 10  
    Właśnie zwróciłem uwagę, że ten mikser ma również równolegle wejścia JACK, na które nie jest podawane zasilanie PHANTOM, a które również są symetryczne. Więc dla bezpieczeństwa wystarczy zmiana kabli na XLR>JACK(STEREO).
    Dzięki za odpowiedź, na razie nie zamykam tematu bo może ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć (dodać parę groszy ;) ).
  • Poziom 29  
    Symetryczne są, ale zwykle ich poziom jest o 20dB niższy, nie jest to poziom mikrofonowy. Może wystarczyć.