Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Certyfikat legalności oprogramowania CMS (podgląd kamer)

22 Sty 2016 15:16 1758 23
 • Użytkownik usunął konto  
 • OptexOptex
 • Poziom 42  
  My mamy za mało danych aby Ci pomóc.

  Co to za rejestrator? EVOS? Na fakturze nie ma nic co mogłoby świadczyć o legalności?
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Podaj model i producenta rejestratora.
  Nazwa oprogramowania "CMS" nie pozwala na jakąkolwiek weryfikację (nie jest niepowtarzalna).

  Edit. Kolega sPeRaCz.PL mnie uprzedził... Jednak to pokazuje, że podane informacje są niewystarczające.
 • OptexOptex
 • Poziom 18  
  Może nie rejestrator+CMS, ale AxxonSoft wystawia certyfikaty licencyjne do swojego oprogramowania VMS - Next i PSIM - Intellect.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 42  
  @enter2015

  Dalej gdybamy?

  sPeRaCz.PL napisał:
  za mało danych aby Ci pomóc.
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  enter2015 napisał:
  Na fakturze jest tylko "Rejestrator cctv" i kwota ( faktura była wystawiona przez instalatora.

  Ale fizycznie stoi jakieś urządzenie i ma jakieś oznaczenia?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 18  
  Podaj link do tego oprogramowania. Przy instalacji albo w samym programie musi być notka o rodzaju licencji.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 27  
  Skoro Kolega informatyk posiada fakturę na zakup „Rejestrator cctv”, to nie za bardzo rozumiem w czym Szanowny Kolega ma problem.
  Tak, my instalatorzy sprzedajemy rejestratory, które zakupujemy od swoich dystrybutorów i zakładamy, że załączone do nich oprogramowanie jest w pełni „legalne”. Takie założenie bierze się stąd, że do rejestratora załączana jest płyta z odpowiednimi aplikacjami lub można je pobrać ze strony producenta. I tam właśnie proszę szukać informacji na temat zainstalowanego w Państwa Firmie oprogramowania. I nie sądzę, aby któryś z Kolegów instalatorów „wchodził do instytucji i wgrywał sobie rożne oprogramowania jak mu się podoba.”
 • Użytkownik usunął konto  
 • specjalista-kamery przemysłowe
  treborsz napisał:
  Podaj model i producenta rejestratora.
  Nazwa oprogramowania "CMS" nie pozwala na jakąkolwiek weryfikację (nie jest niepowtarzalna).
  Spróbuję wytłumaczyć koledze, w czym rzecz, łopatologicznie, jak informatykowi na miedzy ;).

  Z reguły każdy producent rejestratorów dostarcza dedykowane dla swoich produktów oprogramowanie sieciowe. To oprogramowania współpracuje najczęściej tylko i wyłącznie z jednym produktem, określoną serią rejestratorów lub nawet wszystkimi produktami (rejestratorami), ale SWOJEJ WŁASNEJ produkcji.
  Oprogramowanie firmy trzeciej, chociażby nazywało się podobnie lub nawet tak samo (CMS to skrót od Central Management Station/System), nie gwarantuje, że będzie kompatybilne z rejestratorem znajdującym się w posiadaniu kolegi. Co więcej, kompatybilność czy jakakolwiek możliwość współpracy jest zbliżona do trafienia "szóstki" w popularnej grze liczbowej.

  Dlaczego napisałem "z reguły każdy producent rejestratorów dostarcza dedykowane dla swoich produktów oprogramowanie sieciowe". Otóż niektórzy nie dostarczają oprogramowania, a użytkownikowi pozostaje korzystać z przeglądarki internetowej (z reguły) najpopularniejszego producenta systemu operacyjnego.

  Dlatego, kolego, nie bij piany, tylko uzupełnij, proszę, niezbędne dane. Daj jakąkolwiek szansę udzielić jednoznacznej i prawidłowej odpowiedzi.
 • Poziom 27  
  enter2015 napisał:
  ........ Zapytaj swojego dostawcy o legalność opragromowanie i potem daj znać co Ci powiedział


  Chyba coś Ci się pomyliło.
  To Ty zapytaj producenta swoich urządzeń o legalność oprogramowania, którego używasz.

  enter2015 napisał:
  ........ Dostawca nie ma takiego certyfikatu i nie ma co dalej dyskutować o nim bo mi szkoda słów. Szukam takiego co ma taki certyfikat świadczący o legalnym oprogramowaniu, który można wgrać na komputer w celu podglądu kamer........


  Skoro zakładasz, że dostawca nie ma "certyfikatu", to nie szukaj, bo zaczyna to być sprzeczne z Twoimi założeniami.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 42  
  Kolego @enter2015 a na jakiej podstawie firma X ma wydać "certyfikat legalności" firmie Y na oprogramowanie Z?

  Certyfikat autentyczności oprogramowania wyda Ci tylko i wyłącznie jego producent bądź dostawca, który Ci je dostarczył wraz z rejestratorem. Inna firma z tym niezwiązana nie ma takiej możliwości.

  Reasumując...
  Większość profesjonalnych firm zajmujących się monitoringiem przy zakupie rejestratora zamieszcza informacje o oprogramowaniu na fakturze vat. (99,9% przypadków to oprogramowanie dedykowane do rejestratora, co znaczy, że jest jego częścią składową i nie wymaga odrębnej licencji w formie papierowej)
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Hola, hola kolego enter2015!

  Po pierwsze - naucz się pisać posty. W języku polskim istnieją znaki interpunkcyjne.

  Po drugie - zacznij formułować własne wypowiedzi, a nie cytować czyjeś. Do cytatu należy się odnieść, a nie cytować dla samej idei. A jeśli cytujesz - zrób to porządnie. Informatykowi to nie przystoi.

  Po trzecie - to, że napisałeś na Forum kilka nic nie wnoszących postów, nie upoważnia Ciebie do deprecjonowania innych. TUTAJ NIE MA MIEJSCA NA HEJTY!

  Jeśli Twój dostawca nie dostarczył (lub nie potrafi / nie chce / nie umie - niepotrzebne skreślić) Ci potwierdzenia czy licencji jakiej oczekujesz - miej pretensje do niego.

  Zapewne ktoś z Forumowiczów mógłby się ustosunkować do Twojego problemu (jak zdobyć potwierdzenie legalności programu klienckiego dla Twojego rejestratora) - jednak nie dajesz żadnych szans, nikt nie wie, co to za cudo.
 • Użytkownik usunął konto  
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Wystarczy udać się do najbliższego dystrybutora urządzeń CCTV. Przyznam się, że nie znam (lub nie miałem do czynienia) z firmami sprzedającymi nielegalne produkty.
  Jeśli brak dokumentu potwierdzającego legalność nielicencjonowanego i bezpłatnego oprogramowania (abstrahując od przyczyn braku tego dokumentu) jest powodem wymiany rejestratora - to... tylko wypada się cieszyć, że można zarobić!
 • Poziom 25  
  enter2015 napisał:
  Jeżeli daje dedykowane oprogramowanie to na to opragromowanie powinien być dokument jego legalności licencji łopatologicznie tłumacząc informatykowi tym razem zaścisnkowgo jak nadal nie potrafisz podać dostawcy z takim opragromowanie co bez problemu potwierdzi jego legalność. To ilość zdobytych tu punktów za posty powinna być w tym przypadku odejmowane.


  Kolego nie dość że zachowujesz się jak bezczelnie, to strzelasz fochami jak mała księżniczka.
  Zrozum że koledzy mogą Ci pomóc jeśli dostarczysz podstawowych informacji, czego od początku tego tematu nie robisz.
  Kolega treborsz opisał Ci jak to wygląda w tej branży dość dokładnie a Ty zaczynasz go bezpodstawnie atakować... coś tu chyba nie gra ?
  enter2015 napisał:
  Jednak nadal uważam, źe informacja na fakturze rejetrator+CMS ( różnie pewnie nazywa się ten program do podglądu kamer) to nie jest załatwienie sprawy do końca. I dająca 100% legalności
  kolego jest szereg płatnych programów, przy których zakupie licencje dostaniesz (Milestone, Bosch VMS i podobne) jeśli szukasz takiego rozwiązania i jeśli Cie na nie stać to jest to rozwiązanie Twojego problemu.
  Twój wywód z informacją że oprogamowanie jest nielegalne ponieważ nie posiadasz papierowej licencji uważam za błędny i sam preferuje rozwiązanie które wskazał sPeRaCz.PL.

 • Poziom 43  
  1. Podaj nazwę programu jaki masz zainstalowany - bez tego dalsza dyskusja jest o niczym.
  2. Przeczytaj licencję oprogramowania w plikach pomocy, lub podczas instalacji.
  3. Jeśli oprogramowanie jest na licencji GNU/GPL lub freeware to nikt nie wydaje na to żadnych papierów.
  4. Na jakiej podstawie stwierdzono brak legalności oprogramowania? Jestem po takiej kontroli i tak durnego argumentu nie słyszałem, choć mam sporo oprogramowania np. do programatorów do których nikt żadnych dokumentów nie wystawia.

  Jak na informatyka to masz bardzo słabą umiejętność odnoszenia się do problemów z oprogramowaniem i opisywania ich. To, że "ty chcesz" na forum nikogo nie obchodzi. Naucz się prosić o pomoc a nie jej wymagać.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Jeden z przykładów bo widzę że do informatyka tradycyjnie trzeba obrazkami.
  Program PSS do rejestratorów BCS, choć z innymi też działa.
  Certyfikat legalności oprogramowania CMS (podgląd kamer)
 • Użytkownik usunął konto  

 • Poziom 43  
  Podaj nazwę programu który masz zainstalowany bo na 99% okaże się że również jest na jakiejś bezpłatnej licencji lub zawiera stosowną informację, która wszelkie urojenia kontrolerów pakuje w rakietę i wysyła w kosmos.
  Kolejna sprawa: sprawdź czy twój rejestrator nie będzie pracował poprawnie z PSS - jeśli będzie działał to zamawianie nowego sprzętu to marnowanie kasy.

  Moderowany przez suworow:

  Ponownie zamykam