Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz ZELMER ELF TYP 321.5.E00E - Demontaż automatycznego zwijaka przewodu

22 Sty 2016 17:23 2274 6
 • Poziom 8  
  Witam.
  Ostatnio biorąc się za poświąteczne porządki odmówił mi posłuszeństwa mój odkurzacz ZELMER ELF TYP 321.5.E00E. Nie chciał się włączać albo po włączeniu przestawał działać. Coś nie łączy pomyślałem i zabrałem się za jego naprawę. Sprawdziłem przewód zasilający, zwijacz kabla, włącznik zasilania oraz silnik. Stwierdziłem, mierząc napięcie na przewodach zwijacza kabla, że to on jest winowajcą usterki. Konkretnie nie łączyły przewody, które są dołączone do pierścieni. Jeden przylutowałem bo jest łatwy dostęp bez demontażu zwijacza. Drugiego przewodu bez demontażu nie jestem w stanie przylutować. Ściągnąłem z internetu rysunki montażowe podzespołów tego odkurzacza z zagranicznej strony. Wynika z nich, że zwijacz jest całkowicie "demontowalny" i możliwa jest również wymiana jego poszczególnych części. Chciałbym wymienić same pierścienie lub przylutować przewody do tych z zepsutego zwijacza 259.5000. Proszę o pomoc w objaśnieniu jak rozmontować ten zwijacz, a konkretnie tę część zwijacza z pierścieniami o numerze z katalogu części nr. 269.0007 . Jeśli ktoś ma polską wersję dokumentacji tego odkurzacza to proszę o podanie linku.
  Z góry dziękuję.
  Pozdrawiam
 • Poziom 12  
  Temat był poruszany na forum , użyj wyszukiwarki
 • Poziom 20  
  Myślę, że na forum ciężko będzie ci otrzymać info o wykręceniu zwijarki, jeśli sam nie spróbujesz jej wykręcić. Wrzuć jakieś zdjęcia to coś wymyślimy. Lubię naprawy tego sprzętu.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  To nie jest Twój zwijacz. Pytałeś na priv i odpowiedziałem, że musisz wybić sworzeń łączący dwie połowki.
 • Poziom 8  
  Ok. Dzięki za pomoc.

  Dodano po 4 [godziny] 6 [minuty]:

  Wybiłem ten sworzeń zgodnie z poradą. Wymontowałem pierścienie i przylutowałem urwane przewody. Nawijacz poskładany. Wszystko działa sprawnie. Dziękuję za pomoc.