Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 114L kierunkowskazy świecą zamiast migać

mareckiwp 22 Jan 2016 17:34 1746 1
    mareckiwp
    Level 2  
    Witam!

Mam problem z kierunkowskazami prawa strona w Scania 114L 380 KM ciągnik siodłowy.

Po przekręceniu stacyjki (w pozycję 1) kierunkowskaz prawy świeci ciągłym światłem.
    Lewy kierunkowskaz działa prawidłowo.
    Natomiast światła awaryjne migają prawidłowo(gdy stacyjka jes w poz. 0), ale razem z nimi migają wszystkie kontrolki. Tzn te, które świecą przy odpalaniu (ładowanie, płyn chłodzący, break air, absy,poziomowanie itp)

Może ktoś miał taki przypadek i wie gdzie szukać przyczyny?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Grzes_scania
    Level 1  
    Witam . Miałem w ostatnim czasie podobny problem z kierunkami w ciagniku 124 z 2004 roku, prawy kierunkowskaz przekaźnik raz pstryknoł i nic więcej, natomiast lewy normalnie przekaźnik pstrykał, awaryjne też bez zapłonu migały razem ze wszystkimi kontrolkami, zaworkami, wskaźnikami. Rozwiązaniem było dokładne sprawdzenie lampy prawej tylnej - przycięty kabel kierunkowskazu masą - blaszaną obudową żarówek . Także polecam rozpinanie kostek lampy przeniej, tylniej i szukanie zwarcia do masy!!!!!!!!!! Za duże obciążenie przekaźnika dlatego nie pstryka.
    Druga rzecz jest taka, że jeżeli kierunkowskaz pali się cały czas to też musi mieć ciągły dopływ lewego prądu .
    Ja miałem teraz taki przypadek dołożona wiązka przewodów kalana do hydrauliki obcierała wiązkę przewodów elektrycznych na zgięciu pod wlewem oleju. Przetarty został przewód niebieski - prąd do klaksonu którego jakiś czas nie było -oraz właśnie przewód biały - od lewej przedniej lampy kierunkowskazu - z tego miała ona stały dopływ prądu zaraz po zapłonie, a na wybojach czasem gasły a czasem zapalał się .
    Kolego szukaj pozdrawiam