Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 114L kierunkowskazy świecą zamiast migać

22 Sty 2016 17:34 1356 1
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam problem z kierunkowskazami prawa strona w Scania 114L 380 KM ciągnik siodłowy.

Po przekręceniu stacyjki (w pozycję 1) kierunkowskaz prawy świeci ciągłym światłem.
    Lewy kierunkowskaz działa prawidłowo.
    Natomiast światła awaryjne migają prawidłowo(gdy stacyjka jes w poz. 0), ale razem z nimi migają wszystkie kontrolki. Tzn te, które świecą przy odpalaniu (ładowanie, płyn chłodzący, break air, absy,poziomowanie itp)

Może ktoś miał taki przypadek i wie gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 1  
    Witam . Miałem w ostatnim czasie podobny problem z kierunkami w ciagniku 124 z 2004 roku, prawy kierunkowskaz przekaźnik raz pstryknoł i nic więcej, natomiast lewy normalnie przekaźnik pstrykał, awaryjne też bez zapłonu migały razem ze wszystkimi kontrolkami, zaworkami, wskaźnikami. Rozwiązaniem było dokładne sprawdzenie lampy prawej tylnej - przycięty kabel kierunkowskazu masą - blaszaną obudową żarówek . Także polecam rozpinanie kostek lampy przeniej, tylniej i szukanie zwarcia do masy!!!!!!!!!! Za duże obciążenie przekaźnika dlatego nie pstryka.
    Druga rzecz jest taka, że jeżeli kierunkowskaz pali się cały czas to też musi mieć ciągły dopływ lewego prądu .
    Ja miałem teraz taki przypadek dołożona wiązka przewodów kalana do hydrauliki obcierała wiązkę przewodów elektrycznych na zgięciu pod wlewem oleju. Przetarty został przewód niebieski - prąd do klaksonu którego jakiś czas nie było -oraz właśnie przewód biały - od lewej przedniej lampy kierunkowskazu - z tego miała ona stały dopływ prądu zaraz po zapłonie, a na wybojach czasem gasły a czasem zapalał się .
    Kolego szukaj pozdrawiam