Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel meriva a. Przy otwartej klapie bagażnika zaswieca się światło stopu.

22 Sty 2016 18:47 1362 6
  • Poziom 4  
    Witam. Mam pytanie, od jakiegoś czasu zaopserwowalem ze jak mam otwartą klapę bagażnika to zapala mi się światło stopu. Gdy ją lekko opuszcze to światło gasnie. I od czasu do czasu pali mi bezpiecznik od tylnej wycieraczki. Może ktoś się już spotkał z czymś takim?? Jest to Opel meriva A 1.7 cdti 100KM. Z góry dziękuje za pomoc.[/align]
  • Poziom 12  
    Masz na myśli stop nad szybą?
    To by wskazywało na uszkodzoną wiązkę między nadwoziem a klapą bagażnika ;-)
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Na 100% uszkodzone przewody przepustu klapy.
  • Poziom 4  
    Faktycznie między klapą a nadwoziem znalazłem poprzecierane i poprzerywane przewody. I mam jeszcze jedno pytanie. A mianowicie są tam dwa dosyć grube kable. Jeden napewno jest od podgrzewania tylnej szyby, a drugi do czego może być? Jest to trochę skomplikowane, a to dlatego że wszystkie przewody są czarne. Dopiero i nie ma na nich żadnych oznaczeń, jakby ktoś już tam coś sztukował. Przy wtyczce dopiero są jakieś oznaczenia i kolory
  • Poziom 29  
    Pomijając ogrzewanie tylnej szyby, to jedynie silnik wycieraczek może mieć grubszy przewód. Po nitce do kłębka. Postaraj się aby luty po połączeniu nie były w przepuście, są twarde i będą kaleczyć przewody.