Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc wzmacniacz do projektora Acer P1200B

maniutek28 22 Sty 2016 20:15 1503 13
  • #1 22 Sty 2016 20:15
    maniutek28
    Poziom 8  

Witam , prosze o pomoc jak podlaczyc wzmacniacz do projektora acer P1200b Jak podlaczyc wzmacniacz do projektora Acer P1200B Jak podlaczyc wzmacniacz do projektora Acer P1200B

0 13
  • #2 23 Sty 2016 04:06
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę dokładnie opisać, co kolega chce podłączać.
    Audio? Video?

1
  • #3 23 Sty 2016 23:01
    winiu1995
    Poziom 6  

Wzmacniacz nie posiada wejscia Video z tego co widzę, więc nie rozumiem Polon_us skąd pytanie? a więc tak, jeżeli projektor ma być podłączony np. do komputera to standardowo kabel vga-vga komputer-projektor do sygnału video , kabel Jack-Chinch komputer-wzmacniacz do sygnału audio (uzyj wejscia cd/aux). jeżeli natomiast projektor ma być podłączony np. do DVD, dekoder etc. nalez uzyć odpowiedniego kabla do podłączenia Video, oraz zazwyczaj Chinch-Chinch do podłączenia Audio. Pozdrawiam

0
  • #4 24 Sty 2016 00:06
    Polon_us
    Poziom 40  

winiu1995 napisał:
    Wzmacniacz nie posiada wejscia Video z tego co widzę, więc nie rozumiem Polon_us skąd pytanie?

Ja zauważyłem, że wzmacniacz nie ma wejścia video, nie wspominając o wyjściu video. Zadałem to pytanie o video na wszelki wypadek.
    Poziom wiedzy RTV jest bardzo różny i wolałem się upewnić, jakie są zamysły autora tematu - niezależnie czy możliwe/niemożliwe do zrealizowania.

Bo z drugiej strony, zakładając, że autor miał na myśli tor audio, to jaki by to miało sens?
    Mając wzmacniacz podłączać audio do projektora, którego głośniczki niewiele z siebie mogą dać w porównaniu z wzmacniaczem.

A tak swoją drogą kolego winiu1995 ...

Mniemam, że kolega przyjął, że autor tematu ma na myśli tor audio.
    To w takim przypadku "gratuluję" odpowiedzi. Wiele ona wnosi do problemu autora tematu.
    winiu1995 napisał:
    oraz zazwyczaj Chinch-Chinch do podłączenia Audio.

Kolega zapomniał dodać, że kabel jest zazwyczaj okrągły i ma zazwyczaj dwie wtyczki - zazwyczaj czerwoną i białą.
    Heh ...

A w tym konkretnym autor nie może użyć kabla CINCH-CINCH.

Czekam, aby autor tematu się wypowiedział, choć można odnieść wrażenie, że stracił zainteresowanie tą kwestią.

1
  • #5 24 Sty 2016 10:40
    winiu1995
    Poziom 6  

Myślę, że kolega maniutek28 posiadając taki sprzęt i biorąc się za jego podłączenie ma pojęcia do czego służą konkretne kolory w przewodach Chinch'e. Chich-chich w przypadku podłączenia np. DVD -> Wzmacniacz jak najbardziej, nie koniecznie trzeba podłączać dźwięk poprzez wejście Audio-In w projektorze.
    "A w tym konkretnym autor nie może użyć kabla CINCH-CINCH. " niby dlaczego nie może? projektor zapewne autor tematu musi do czegoś podłączyć, nie zależnie czy to będzie PC, DVD czy nawet konsola, dzwięk nie musi przechodzić przez projektor.

0
  • #6 25 Sty 2016 06:04
    Polon_us
    Poziom 40  

winiu1995 napisał:
    "A w tym konkretnym autor nie może użyć kabla CINCH-CINCH. " niby dlaczego nie może?

Proszę sprawdzić gniazdo wejściowe audio w projektorze. Przecież to widać na zdjęciu.

0
  • #7 25 Sty 2016 11:33
    winiu1995
    Poziom 6  

Polon_us napisał:
    winiu1995 napisał:
    "A w tym konkretnym autor nie może użyć kabla CINCH-CINCH. " niby dlaczego nie może?

Proszę sprawdzić gniazdo wejściowe audio w projektorze. Przecież to widać na zdjęciu.

Rozumiem, że wejście Audio to wtyk jack, ale komu po co używać tego gniazda skoro źródło wyświetlanego obrazu autor ma zamiar podłączyć do projektora, a źródło dzwięku do wzmacniacza.

Dodano po 22 [minuty]:

Jak podlaczyc wzmacniacz do projektora Acer P1200B

0
  • #8 29 Sty 2016 22:14
    maniutek28
    Poziom 8  

Witam w projektorze jest tylko zielone wejście "IN" czy pod to wejście mam próbować ?

Dodano po 4 [minuty]:

Bardzo dziekuje za odp. I rysunek Ma m jeszcze jedno pytanie czy mam cd.player samsung BD-J5500 blu ray 3d podlanczajc go do projektora uzyskam widok 3d. Jak tak to prosze napiszcie mi jakie okulary powinienem kupic z góry bardzo wam dziekuje i.Pozdrawiam

0
  • #9 30 Sty 2016 01:15
    Polon_us
    Poziom 40  

maniutek28 napisał:
    Witam w projektorze jest tylko zielone wejście "IN" czy pod to wejście mam próbować ?

Kolega wciąż nie wyjaśnił dokładnie, co chce podłączyć do tego projektora.
    Proszę to zrobić.

0
  • #10 30 Sty 2016 07:58
    maniutek28
    Poziom 8  

Witam , chce podlaczyc dekoder cyfrowy Polsat , wzmacniacz audio,cd player 3d i ewentualnie od czasu do czasu laptop zeby film obejrzeć

0
  • #11 30 Sty 2016 18:00
    maniutek28
    Poziom 8  

Prosze bardzo mi pomoc w kwesti okularów do projektora projektor 3d dlp acer P1200B odtwarzacz co samsung BD-J5500 3d blu ray jakie okulary musze kupic bardzo bardzo prosze o pomoc dziekuje i .Pozdrawiam

0
  • #12 30 Sty 2016 23:13
    Polon_us
    Poziom 40  

Wg instrukcji tego projektora, do oglądania 3D potrzebne są okulary wersji -> DLP 3D np. takie -> Link

Chciałbym jednak zwrócić uwagę kolegi na jedną rzecz. Obraz 3D może być wyświetlony przez ten projektor tylko przy użyciu wejścia VGA projektora - tak pisze w instrukcji.

Także posiadany odtwarzacz BR nie nada się, jeżeli mówimy o filmach 3D.

0
  • #13 31 Sty 2016 12:33
    maniutek28
    Poziom 8  

Wiec jaki otwarzacz powinienem kupic zeby podlaczyc pod ten projektor żebym mógł ogladac filmy w 3d

Dodano po 7 [minuty]:

Jak podlaczyc wzmacniacz do projektora Acer P1200B Czy takie urządzenie nada sie do tego blu reya

Dodano po 4 [minuty]:

Jak podlaczyc wzmacniacz do projektora Acer P1200B Jak podlaczyc wzmacniacz do projektora Acer P1200B . Jak podlaczyc wzmacniacz do projektora Acer P1200B albo taki adapter moze by działał ?

0
  • #14 31 Sty 2016 15:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Pytania kolegi zmusiły mnie do dokładnego przyjrzenia się temu projektorowi pod kątem wymagań odtworzenia obrazu 3D.
    Nie mam dla kolegi dobrych wieści. Posiadany projektor jest tzw. "3D Ready", a czasami nazywany "PC 3D Ready".
    Oznacza to, że aby uzyskać na nim obraz trój-wymiarowy niezbędny jest komputer z odpowiednią kartą graficzną i oprogramowaniem.
    Instrukcja podaje, jakie wymagania trzeba spełnić, aby mieć obraz 3D. Podaję instrukcję poniżej - proszę przejrzeć końcówkę strony 31 i stronę 32.

Moim zdaniem, kolega powinien znaleźć specjalistyczne forum dotyczące projektorów i tam szukać pomocy. Ja nie czuję się na siłach.

Życzę powodzenia :)

P.S. Mój uprzedni wpis dotyczący odtwarzacza proszę zignorować. Przeczytałem jeszcze raz instrukcję.
    Wyraz "player" w świecie RTV odnosi się do fizycznego urządzenia, ale w świecie komputerów do programu odtwarzającego czy to video czy to audio. A te drugie znaczenie jest w tym przypadku poprawne.

Przejściówki, które kolega pokazuje w swoim wpisie nic tu nie pomogą.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo