Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: peugeot 307 2.0 benzyna - opóźniony zapłon na biegu jałowym

22 Sty 2016 20:24 2175 18
  • Poziom 9  
    Witam

Byłem dzisiaj na diagnostyce komputerowej z powodu szarpania silnika przy odpalaniu na zimno ,niestety komputer nie wykazał żadnego błędu , mechanik powiedział mi tylko że jest za mocno opóźniony zapłon (-2) oraz spalanie 14l na wolnych obrotach , jak dodaje gazu to obroty wchodzą z opóźnieniem ok 1s .
    Odczyty z sondy 1 1v a z drugiej 0,62 v , nadmienie że od jakiegoś czasu wzrosło zużycie paliwa . Co jest dziwne że jak go kręce to komputer pokładowy pokazuje mniejsze spalanie paliwa , nadmienie że jak autko cisne to do 3500 obrotów czuć że ciognie a potem to znika ale autko dalej się kręci i przyspiesza .

Silnik 2.0 16 v Typ RFN

Co może być przyczyną takiego zachowania ????
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Pod Planeta podpinałeś ?
    Rozrząd nie przeskoczył / przestawił się ?
    Jeżeli ok z nim to już niestety zdycha koło zmiennych faz rozrządu.
  • Poziom 9  
    Tzn świece mają przejechane dopiero 10 tys , a jeżeli chodzi o paliwowy to co miałeś na myśli ?

Dodano po 3 [minuty]:

jeśli chodzi o komputer to był nie wiem jak to była marka taki wielkości większego tableta z ekranem dotykowym , rozrząd ma przejechane dopiero 10 tys tyle samo co świece .
  • Poziom 9  
    Ale nie wiem czy ten silnik ma koło zmiennych faz rozrządu , jak mechanik zmieniał go to były tylko koła na wałkach rorządu napinacz i koło na wale .

Dodano po 3 [minuty]:

Nadmienie jeszcze że jak go kupiłem w zeszłym roku to spalanie było też duże ale jak zrobiłem trasę 3 tys km to wszystko wróciło do normy tzn spalanie w mieście ok 8 l/100 a nogę mam ciężką .
  • Poziom 9  
    Rocznik 2003 , moc 136 km
  • Poziom 9  
    czy koło zmiennych faz rozrządu jest zamontowane na wałku wydechowym(od strony kabiny) i ma przyklejony jakby odważnik ?

Dodano po 9 [minuty]:

o coś takiego ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ten pomiar pokazywał mi na kompie więc jest taki jak napisałem nadmienie że gdy włączyłem ogrzewanie to automatycznie podskoczyło spalanie do 33l .
    Jeżeli opóźnienie zapłonu mniej więcej takie powinno być na biegu jałowym to ok , tylko dlaczego jak dodaje gazu to silnik reaguje z opóźnieniem tak jak by czegoś mu brakowało lub miał czegoś za dużo , dodatkowo zauważyłem że silnik co jakiś czas letko szarpnie .
  • Poziom 9  
    Dzisiaj miałem problem z odpaleniem pługa , ale jak odpalił to z okolic rozrządu dochodziło buczenie , więc go zgasiłem zdemontowałem górną osłonę i okazało się że ten cienżarek ten co jest na zdjęciu razem z kołem odkleił się od koła i obracał się na nim , zdemontowałem go odpaliłem i buczenie znikło tylko teraz mam pytanie czy mogę używać autka bez tej części . Powiem że autkiem pojeździłem chwilkę żeby sprawdzić czy nic więcej się nie dzieje i według mnie jest ok.
    I ten fakt odklejenia się ciężarka mógł spowodować takie objawy , ewentualnie przeskoczenie paska.
  • Poziom 9  
    W z jednym z odpowiedzi załączyłem zdjęcie koła i dokładnie ten (ciężarek ) się odkleił i go wyciągnąłem.
  • Poziom 43  
    kamilr24 napisał:
    kolko zmiennej fazy rozrzadu

W tym silniku nie ma , jest w RFK 177KM
  • Poziom 9  
    Jutro jestem umówiony na diagnozę w ASO i wtedy napiszę co tam według nich boli moje autko.
  • Moderator Samochody
    Zrób zdjęcie tego "ciężarka" i wstaw na forum, jestem ciekaw co odpadło.
  • Poziom 9  
    Na kompie w serwisie nic nie wyszło jedynie opóźniony zapłon , ale jak im pokazałem te ciężarek (część koła wałka rozrządu ) to od razu stwierdzili co jest grane , okazało się że pasek przeskoczył o 1 ząbek z powodu drgań bo jak mi wytłumaczyli to on jest odpowiedzialny za tłumienie drgań paska rozrządu , a tak on wygląda odklejony

a tak całe koło