Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa miniaturowego inkubatora do wylęgu jaj.

Majsterkowicz88 23 Jan 2016 02:11 1617 5
 • #1
  Majsterkowicz88
  Pupil
  Witam. Wpadłem na pomysł zbudowania mini inkubatora do jaj kurzych ( 5 jaj ) w internecie znajduję inkubatory z domowych lodówek itp. ja mam zamiar zbudować coś o wiele mniejszego i myślałem nad zasilaniem z akumulatora samochodowego jeśli to w tej konstrukcji będzie możliwe :?: . Czekam na wasze rady z czego to wykonać (może lodówka samochodowa ?) i mniej więcej sposób wykonania takiego inkubatora.
  Za odpowiedzi dziękuję. :D
 • #4
  aksakal
  Tube devices specialist
  Myślę, akumulator można wykorzystać tylko jak źródło awaryjnego zasilania - na czas okazyjnego czy nie długotrwałego odłączenia sieci.
 • #5
  Majsterkowicz88
  Pupil
  Mam dostęp, lecz nie wiem czy to dobry pomysł zostawiać to 21 dni podłączone nonstop do sieci (koszty, zagrożenie pożarem?) Dziękuję za te linki, dowiedziałem się tylko trochę, ponieważ google tłumacz nie tłumaczy dosyć zrozumiale a po rosyjsku czytać nie umiem, czy są polskie poradniki ?
 • #6
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Majsterkowicz88 wrote:
  Mam dostęp, lecz nie wiem czy to dobry pomysł zostawiać to 21 dni podłączone nonstop do sieci (koszty, zagrożenie pożarem?)


  A czy to dobry pomysł wymieniać akumulatory dwa razy na dobę?
  Co do kosztów to manipulacja z akumulatorami tylko je zwiększy, a co do zagożenia pożarem - czy będziesz grzał z 12 czy 230V to urządzenie ma być tak skonstruowane by w najgorszym przypadku (termostat nie zadziała i nie wyłączy żarówek) jajka się ugotowały na twardo, pomysły z rosyjskich stron z użyciem pudełek ze styropianu potraktować radzę z rezerwą, popytaj raczej u sąsiadów o uszkodzoną mikrofalówkę.