Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa podobne laptopy, którego wybrać?

23 Sty 2016 10:28 654 19
  • Poziom 9  
    Witam, drogą eliminacji wybrałem sobie dwa laptopy, są dość podobne parametrami ale nie wiem który lepszy.
    Pierwszy to MSI CX70

-Procesor Intel Core i7-4712MQ (4 rdzenie, od 2.30 GHz do 3.30 GHz, 6 MB cache)
    -Pamięć 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
    -Dysk 240 GB SSD SATA III
    -Grafika + Intel HD Graphics 4600, NVIDIA GeForce 940M
    -Brak systemu
    -24 miesiące (gwarancja producenta)

Drugi to ASUS N750JV-T4103H

-Procesor Intel Core i7-4700HQ (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache)
    -Pamięć 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
    -Dysk 750 GB SATA 5400 obr., Możliwość montażu drugiego dysku SATA (elementy montażowe w zestawie)
    -Grafika NVIDIA GeForce GT 750M, + Intel HD Graphics 4600
    -Microsoft Windows 8.1 PL (wersja 64-bitowa)
    -24 miesiące (gwarancja producenta)

Zależy mi na wydajności, chyba procesory mają podobne jednak co z kartami graficznymi? Jeśli zdecydowałbym się na Asusa to warto zamontować w nim dysk sata? Doradzicie którego wybrać?
  • Poziom 20  
    Zasadnicze pytanie.
    DO czego ma to służyć. Przeglądanie internetu, czy granie w najnowsze tytuły. oraz ile chcesz wydać. Jeśli do gier to taki procek i tak słaba karta źle to wyląda

Dodatkowo asus to jakiś leżak magazynowy. Już nie robią gtx 750 mobilnych tak samo i7 4700 ma juz następce nastepcy ->4710->4720
  • Poziom 39  
    Do jakiego celu ta wydajność?
    Wydajnością dysku zdecydowanie przebija MSI dyskiem SSD.
    Wydajnością grafiki przebija Asus.
    joaxx napisał:
    Jeśli zdecydowałbym się na Asusa to warto zamontować w nim dysk sata?

Jeśli to będzie SSD.
    Wg mnie lepszym wyborem będzie Asus po dołożeniu SSD, w przeciwnym wypadku MSI.
  • Poziom 9  
    laptop ma służyć głównie do internetu, sporadycznie jakaś gra, tak tak miałem na myśli wymienić na dysk ssd w asusie. podobno jest jakaś dodatkowa kieszeń.

Dodano po 1 [minuty]:

laptop 17 cali w cenie 3500zł to są to dwa najlepsze wybory, cała reszta ma niskonapięciowe procesory.
  • Poziom 20  
    Jeśli net i sporadycznie gierka weź pierwszy w zawsze to nowszy i ma już ssd
    Jeśli gierki ciut bardziej wymagające to w tym rozmiarze moze
    Lenovo y70-70
    Intel Core i5-4210H (2x2,9GHz Turbo do 3,5GHz)
    Windows 8.1 PL
    8GB DDR3
    GeForce GTX860M 4GB
    1Tb SSHD
    cena około 3500zł
  • Poziom 43  
    Asus mam możliwość zamontowania drugiego dysku i najlepiej byłoby tam włożyć dysk SSD na którym zainstalujesz windowsa, odczuwalnie zwiększy się szybkość pracy.
  • Poziom 9  
    no właśnie myślę, że będzie to najlepsza opcja. Wiem, że asus jest starszy ale wygląda dużo lepiej, ma chyba nawet minimalnie lepszy procesor chociaż jest starszy, co do karty graficznej to nie wiem chociaz kolega wyżej pisał, że jest lepsza i co ważne w asusie jest Rozdzielczość 1920x1080 a msi 1600x900

Dodano po 2 [minuty]:

Onektus napisał:
    Jeśli net i sporadycznie gierka weź pierwszy w zawsze to nowszy i ma już ssd
    Jeśli gierki ciut bardziej wymagające to w tym rozmiarze moze
    Lenovo y70-70
    Intel Core i5-4210H (2x2,9GHz Turbo do 3,5GHz)
    Windows 8.1 PL
    8GB DDR3
    GeForce GTX860M 4GB
    1Tb SSHD
    cena około 3500zł

nie wiem czemu ale nie jestem przekonany do lenovo
  • Poziom 43  
    Te MSI to budżetowe serje, cierpią też na przegrzewanie w przypadku takich procesorów jak i7. Z tych dwojga oczywiście Asus + zakup SSD do drugiej zatoki ale Lenovo Y70 to też nie jest głupi pomysł. Nie wiem jaki budżet może znajdzie się coś innego.
  • Poziom 9  
    budżet to max 3500 zł z tego co patrzyłem to lenovo y70 jest trochę droższy.

Dodano po 6 [minuty]:

Chociaż znalazłem za 3500zł lenovo y70-70 ale posiada procesor i5-4210H, czy on nie jest słabszy?
  • Poziom 39  
    Po zakupie SSD do Asusa pewnie i tak przekroczysz budżet.
  • Poziom 9  
    dedito napisał:
    Po zakupie SSD do Asusa pewnie i tak przekroczysz budżet.

nie koniecznie ponieważ msi kosztuje bez systemu 3350zł a asus z systemem 3300zł
  • Poziom 39  
    Za 200 zł SSD, słabo to widzę. W sumie można już coś kupić ... wybór należy do ciebie.
  • Poziom 9  
    a co myślicie o ERAZER X7613? Parametry ma bardzo dobre w cenie 2700zł
    Dwa podobne laptopy, którego wybrać?
  • Poziom 20  
    Ekran słaby, jednak jesli CI to nie przeszkadza i za te cenę dają sęsowna gwarancje to rewelacja. Choć cena dziwna. za latpop o tych parametrach rzeba dać 4,2 tys z lepszym ekranem
  • Poziom 39  
    Medion, firma znana z klonowania innych rozwiązań.
    Kiedyś, przez klika lat, miałem laptopa tej firmy i nie miałem problemów.
  • Poziom 9  
    bo jest to jakiś niemiecki leżak magazynowy, ale mi to absolutnie nie przeszkadza. Gwarancja rok czasu. Cena niższa bo ta firma u nas nie istnieje w dziedzinie laptopów.
  • Poziom 39  
    joaxx napisał:
    Cena niższa bo ta firma u nas nie istnieje w dziedzinie laptopów.

Firma u nas istnieje od wielu lat i to akurat nie ma wielkiego przełożenia na cenę.
    Zobacz kto realizuje gwarancję.
  • Poziom 9  
    jasne, ale w głowie przeciętnego kowalskiego który zwróci tylko uwagę na asusa, acera, lenovo ;)
  • Poziom 39  
    Widzę, że kolega wie wszystko lepiej. Po co w takim razie pytania na forum. Kup to co uważasz za lepsze.
  • Poziom 14  
    Acer V5-591G i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M FHD Link

Powinien się spisać bardzo dobrze + dołożyć mu dysk M.2