Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-G1000U samo - samo zmienia programy radiowe

23 Sty 2016 11:07 540 3
  • Poziom 14  
    Witam

Radyjko mam już ponad rok, z racji że w 90% słucham z pendrive to problem bagatelizowałem, ale ostatnio mnie irytuje, mianowicie:

Słucham zaprogramowanej stacji 1 (RMF FM), gaszę samochód, odpalam za kilka godzin i radio samo uruchamia się na programie 3 lub dowolnym innym. Nie wiem czy to zależy od mocy sygnału ( u mnie z jednego nadajnika kilka zaprogramowanych stacji ma podobną moc sygnału). Funkcję typu AF TA TP wyłączam, ustawienie REGIONAL mogę włączyć lub wyłączyć i nadal to samo.

To że przeskakuje na stację o większej mocy może bym jeszcze zrozumiał, ale to że czasem przeskoczy samo na program 2 (Radio ZET) a RDS wyświetla np 3 program polskiego radia to już chyba normalne nie jest, już mi się to kilkanaście razy zdarzyło.

Ostatnio odpiąłem akumulator żeby się radio pokasowało, dwa dni był spokój i na starcie wskoczyło z 1 stacji na radio maryja (którego wcale nie mam zaprogramowanego).

Jest jakieś ustawienie żeby to zmienić (w instrukcji nic takiego nie widzę) czy zanieść na gwarancję?

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Jak po odłączeniu akumulatora nadal ten sam problem a opcje o których piszesz nie są włączone to atakuj gwarancję puki jest.
    Rozumiem że przełącza się losowo a nie np jak zaczynają się jakieś wiadomości?
  • Poziom 14  
    Losowo, te opcje co ma się przełączać na wiadomosci, pogode itp wylaczone.
  • Poziom 21  
    To gwarancja bo coś się z tunerem podziało.