Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lumix DMC-LF1 - Zmiana regionu oraz języka w menu na polski

23 Sty 2016 11:45 1608 5
  • Poziom 15  
    Jak w aparacie kompaktowym Lumix DMC-LF1 zmienić język na polski ?
    W innych lumixach robiło się to w taki sposób :

Trzeba zmienić region na EG.

1. Gdy aparat jest wyłączony ustawiamy pokrętło na "P", a suwak na tryb robienia zdjęć (czerwona ikonka aparatu).
    2. Naciskamy "DISPLAY" i GÓRA jednocześnie. Trzymając te przyciski włączamy aparat.
    3. Przełączamy suwak na tryb podglądu (zielona ikonka PLAY).
    4. Naciskamy "DISPLAY" i GÓRA jednocześnie. Trzymając te przyciski wyłączamy aparat.
    5. Przełączamy suwak na tryb robienia zdjęć (czerwona ikonka aparatu) i włączamy aparat.
    6. Teraz dopiero możemy zmienić region trzymając "MENU"(środek) + PRAWO i wyłączamy aparat. W tym momencie na wyświetlaczu pojawia się lista regionów do wyboru. Wybieramy EG później klikamy w prawo (zacznie piszczeć), a następnie potwierdzamy przyciskiem "MENU". Aparat się zresetuje. Włączamy aparat, ustawiamy datę i godzinę, wchodzimy w language i wybieramy POLSKI.
  • Poziom 6  
    No właśnie w tym aparacie to nie działa, nie mówiąc o tym że żadnych suwaków tu nie ma.
  • Poziom 15  
    Jedyny sposób to zdobyć service-manual do tego aparatu - tam jest procedura analogiczna do tej, którą podałem - przystosowana do tego aparatu.

Wyciąg z service manual bliźniaczego modelu LEICA LX7:

Step 1. The temporary cancellation of “INITIAL SETTINGS”:
    Set the mode dial to “[ P ] (Program AE mode)”.
    While keep pressing “[ UP ] of Cursor button” and [ MOTION PICTURE ] button simultaneously, turn the Power on.

• Step 2. The cancellation of “INITIAL SETTINGS”:
    Press the [ PLAYBACK ] button, then playback the picture.
    Press “[ UP ] of Cursor button” and [ MOTION PICTURE ] button simultaneously, then turn the Power off.
    The LCD displays the “ ! ” mark before the unit powers down.

• Step 3. Turn the Power on:
    Set the mode dial to “[ P ] (Program AE mode)”, and then turn the Power on.

• Step 4. Display the INITIAL SETTING:
    While keep pressing [ MENU/SET ] and “[ RIGHT ] of Cursor buttons” simultaneously, turn the Power off.
    The “INITIAL SETTINGS” menu is displayed.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za dobre chęci, ale albo ja mam jakiś inny aparat albo nie wiem, ale nic to nie daje, posiadam dokładnie model DMC-LF1EF-K
    Chyba że Panasonic zablokował w nowych modelach możliwość zmiany w ten sposób.
  • Poziom 15  
    Proszę spróbować kilka razy, jednoczesne wciśnięcie klawiszy może powodować jakiś niestyk i wtedy całą procedurę trzeba od nowa.

Niemniej jednak powyższa procedura jest zapożyczona z service manual aparatu LEICA LX7 (identyczny model jak LF1 tylko markowany jako LUMIX)
  • Poziom 6  
    No niestety, próbowałem na różne sposoby, naładowałem aparat, przywróciłem ustawienia, z kartą sd, bez. Nie reaguje na ten sposób.