Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłaczyc regulator temp.. -

23 Sty 2016 15:44 1110 14
  • Poziom 9  
    Witam chciałbym podłączyć regulator temperatury jest to starszy typ regulowany ręcznie , podłączyć go do stycznika załączającego piec elektryczny w jest 5 wyjść pierwsze dwa to zasilanie 230 v a 3,4,5 łączą się z przekażnikiem i właśnie nie wiem jak je połączyć z stycznikiem ? bardzo proszę o prosty opis lub mały schemacik i jakiej grubości kabli użyć ?
    stycznik załącza 2 grzałki razem 3400 watt [url=https://obrazki.elektroda.pl/6515358400_1453629306.jpg][img]https://obrazki.elektroda.pl/4338614800_1453629309.jpg][img]https://obrazki.elektroda.pl/5470793600_1453629309.jpg][img]http://
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    marco35 napisał:
    regulator temperatury jest to starszy typ ERT 2

Jesteś pewien, że to ten typ, nie mogę takiego znaleść w internecie.
    Może zrób wyraźne zdjęcie jego wyprowadzeń.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    Ze stronki producenta :

Seria ERT 2XXX

Napięcie zasilania regulatora - 230 V 50/60Hz
    Temperatura otoczenia (pracy) - od +5 oC do +40 oC
    Wilgotność - od 20% do 80 % RH
    Stopień ochrony - regulator - IP20
    Stopien ochrony - czujnik - IP55
    Obciążenie maksymalne (agregat) - 1kW
    Napięcie blokady agregatu - 187 V

Jak dla mnie , jest to regulator temperatury do lodówki / zamrażarki .
    Podłączenie jest proste i również znajduje się na ww stronie .

Cewka stycznika na 230 V . Przewody sterujące - nawet 0,25 mm² - byleby nie wyskakiwały z gniazd . Zaciskarka i zaprasowane końcóweczki . Podłączasz cewkę stycznika zamiast agregatu na schemacie . 2 przewody , obojętne który będzie gdzie , byle w gniazdach agregat .

To tyle , ale nadal nie rozumiem sensu stosowania bez przeróbki na wyższy zakres temperatur tego regulatora .

Pozdrawiam !
  • Poziom 9  
    Witam chciałbym podłączyć regulator temperatury jest to starszy typ regulowany ręcznie , podłączyć go do stycznika załączającego piec elektryczny w jest 5 wyjść pierwsze dwa to zasilanie 230 v a 3,4,5 łączą się z przekaźnikiem i właśnie nie wiem jak je połączyć z stycznikiem ? bardzo proszę o prosty opis lub mały schemacik i jakiej grubości kabli użyć ?
    stycznik załącza 2 grzałki razem 3400 Watt.
  • Poziom 38  
    marco35 napisał:
    3,4,5 łączą sie z przekaznikiem

A 3,4,5 to nie są czasem styki COM, NO, NC stycznika...

Jeśli masz multimetr z funkcją sprawdzania ciągłości to sprawdź przejście miedzy tymi trzema pinami w stanie bez napięciowym, jeśli jesteś pewny że 1,2 to zasilanie i możesz podać napięcie spróbuj wysterować ten przekaźnik i ponów pomiar ciągłości między pinami 3,4,5.
  • Poziom 30  
    @marco35 Te zdjęcia są tego twojego?
    Jeżeli tak, to gdzie masz transformator?

Dodano po 2 [minuty]:

Styki 3,4,5 idzie wybadać omomierzem.

Dodano po 2 [minuty]:

Napisz co pisze na przekaźniku (biała kostka) i pokaż płytkę z drugiej strony.
  • Poziom 9  
    jest to przekażnik Repol RM-81 P 250 V /16 A

Dodano po 4 [minuty]:

mawerix123 napisał:
    marco35 napisał:

Jeśli masz multimetr z funkcją sprawdzania ciągłości to sprawdź przejście miedzy tymi trzema pinami w stanie bez napięciowym, jeśli jesteś pewny że 1,2 to zasilanie i możesz podać napięcie spróbuj wysterować ten przekaźnik i ponów pomiar ciągłości między pinami 3,4,5.

no właśnie nie wiem co to za styki nic nie pisze z góry na płytce

Dodano po 5 [minuty]:

marco35 napisał:
    jest to przekażnik Repol RM-81 P 250 V /16 A

Dodano po 4 [minuty]:

mawerix123 napisał:
    marco35 napisał:

no właśnie nie wiem co to za styki nic nie pisze z góry na płytce

pomiędzy stykami 3,4,5 nie ma przejścia 1,2 to 230 V na 100% sprawdzałem bez napięcia
  • Poziom 30  
    Pytałem i prosiłem o coś.
    scalok napisał:
    @marco35 Te zdjęcia są tego twojego?
    Jeżeli tak, to gdzie masz transformator?

scalok napisał:
    i pokaż płytkę z drugiej strony.
  • Poziom 9  
    proszę foto od spodu ,nie Jak podłaczyc regulator temp.. - wiem o co ci chodzi z tym transformatorem
  • Poziom 9  
    mawerix123 napisał:
    Czyli to jednak nie jest na 230V a na jakieś 12V czy 24V

Co do zacisków 3,4,5 to ewidentnie styki przekaźnika.
    tylko jak mam podłączyc sie do stycznika ?
    pisze od początku że to styki przekażnika na płytce pisze 220 V a na przkażniku 250 V
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kupa bzdur, Panowie ! Po pierwsze, to jest termostat, czy regulator temperatury wymontowany z lodówki/zamrażarki. Zakres pracy tego regulatora wynosi od ok-15°C do +5°C. ,czyli nijak ma się do sterowania pieca.Po drugie, termistor jest WBUDOWANY, wlutowany w PCB . czyli brak możliwości zainstalowania zewnętrznego czujnika temperatury, bez ingerencji w układ. Po trzecie, transformator SIECIOWY został wymontowany, a jego połączenia zwarte, by układ zasilić wyłącznie OBNIŻONYM do kilkunastu woltów napięciem. Wszelkie porady w kierunku użycia tego regulatora do celu zaproponowanego przez Założyciela Tematu, zważywszy Jego minimalną wiedzę z zakresu elektroniki uważam za szkodliwe i niebezpieczne.
  • Poziom 9  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Kupa bzdur, Panowie ! Po pierwsze, to jest termostat, czy regulator temperatury wymontowany z lodówki/zamrażarki. Zakres pracy tego regulatora wynosi od ok-15°C do +5°C. ,czyli nijak ma się do sterowania pieca.Po drugie, termistor jest WBUDOWANY, wlutowany w PCB . czyli brak możliwości zainstalowania zewnętrznego czujnika temperatury, bez ingerencji w układ. Po trzcie, transformator SIECIOWY został wymontowany, a jego połączenia zwarte, by układ zasilić wyłącznie OBNIŻONYM do kilkunastu woltów napięciem. Wszelkie porady w kierunku użycia tego regulatora do celu zaproponowanego przez Założyciela Tematu, zważywszy Jego minimalną wiedzę z zakresu elektroniki uważam za szkodliwe i niebezpieczne.

jest to elektroniczny regulator temperatury pisze na nim zakres temperatur +5 - +35st i nie jest wymontowany z lodówki jest całkiem nowy ale widze że pan wiesz wszystko lepiej , bardzo cenne uwagi na ich podstawie zaraz ide go montować, bardzo dziękuje za takie porady
  • Moderator
    marco35 napisał:
    chciałbym podłączyć regulator temperatury jest to starszy typ regulowany ręcznie , podłączyć go do stycznika załączającego piec elektryczny

To forum nie jest miejscem promowania dziadostwa. Ogrzewanie, piec elektryczny to nie zabawka na bateryjkę, aby lekceważyć wszelkie zasady bezpieczeństwa. Temat zamykam.