Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1.6 16v 2003r - Nie odpala, brak centralnego, wycieraczki

23 Sty 2016 20:57 2058 15
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie, dziś po wymianie filtra powietrza i postoju gdzieś z 5 minut , chciałem odpalić auto lecz bez skutku , rozrusznik kręci ale auto nie pali . Zdziwiło mnie to ponieważ z 5 minut wcześniej odpalało bez problemu i je przestawiłem, zauważyłem też iż nie działa zamek centralny z pilota, a tylko z kluczyka oraz że po przekręceniu kluczyka włączają się wycieraczki przód i wycieraczka tył . Proszę o porady
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Zwarcie w przelotce tylnej klapy.
  • Poziom 13  
    Jutro sprawdzę ale czemu nie działa centralny z kluczyka jak 5 minut wcześniej działał ?? to też może być przyczyną ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Właśnie światła tez się włączają po przekreceniu kluczyka
  • Poziom 29  
    Sprawa będzie poważna, może być problem z BSI. Niemniej jednak sprawdź przewody w przelocie tylnej klapy, gdyż musi być jakaś przyczyna. Oprócz wymiany filtra nic nie ruszałeś?

Sprawdź bezpieczniki w kabinie, szczególnie ten od BSI oraz skrzynkę pod maską, może dostała się woda.
  • Poziom 13  
    Czy ma ktoś może manual jsk zdjąć poduszkę z kierownicą . Postaram się dostać do przełącznika zespolonego może coś zasniedzialo. Czy kontakt spray do elektryki to dobry pomysł i spray do osuszania elektryki ?
  • Poziom 2  
    Witam, miałem podobny przypadek - komputer silnika zablokowany (brak komunikacji między BSI a BSM ). Skasowane ustawienia BSI (imo, centralny itd.).
    Pomogło: podpięcie interfejsu PP2000 - zaprogramowanie kluczy, centralnego i wszystkiego co nie działało.
    Sytuacja taka występuje gdy ktoś usilnie uruchamia silnik przy uszkodzonym akumulatorze.
  • Poziom 13  
    Witam ponownie, auto pojechało lawetą do warsztatu niestety na chwilę obecną niby nic nie znalazł elektryk jutro auto trafia do innego elektryka , zobaczymy co to będzie . Zauważyłem jeszcze że nic nie wyświetla na środkowym wyświetlaczu na desce oraz prądu po podnoszenia i opuszczania szyb .
  • Poziom 9  
    Możesz napisać jak skończyła się historia twojej usterki?
  • Poziom 9  
    Witam, odświeżę temat ponieważ dzisiaj spotkało mnie coś podobnego (takiego samego).
    Mam Peugeota 1.6 16V (jak w temacie) od kilku lat i nigdy żadnych problemów z elektryką, nawet najmniejszych,
    dziś rano przyjechałem do pracy, zamknąłem auto, po kilku godzinach wróciłem na parking i nie mogłem otworzyć drzwi z pilota (zero reakcji).
    Otworzyłem wkładając kluczyk do zamka (centralny zadziałał prawidłowo), przy próbie odpalenia w pozycji zapłonu po kilku sekundach włączyły
    się wycieraczki (ustawienie czasowe co kilka/kilkanaście sekund), przy rozruchu zapalają się światła pozycyjne (rozrusznik kręci elegancko,
    ale nie ma szans na odpalenie). Odłączałem akumulator na jakiś czas, ale nic to nie dało (gdzieś wyczytałem że ktoś miał podobny problem i pomogło ładowanie akumulatora, ale u mnie nie, ładowałem 2 godziny na odłączonym i nic). Nie mam pomysłu co dalej, jutro laweta i do mechanika chyba..., aha, bateria w kluczyku sprawdzona, nie upadł, jest sprawny (dodatkowym kluczykiem bez pilota również nie da się odpalić). Czy ktoś miał taki problem i go skutecznie rozwiązał?
  • Poziom 32  
    Sprawdź czy po przekręceniu na zapłon miga kontrolka na przycisku zamykania/otwierania wewnątrz auta.
  • Poziom 9  
    Auto wczoraj zabrała laweta do mechanika, nie sprawdziłem tej kontrolki, ale raczej nie mrugała w trakcie odpalania ponieważ bym zwrócił na to uwagę. Tak jak pisałem wcześniej, objawy których przed awarią nie był:
    - brak możliwości otworzenia auta z pilota (bateria sprawna, centralny w całości działa z kluczyka),
    - w pozycji zapłonu włączają się wycieraczki (tylna i przednie) na ustawienie czasowe, co kilka sekund,
    - podczas kręcenia rozrusznikiem włączają się światła mijania.
    Raczej nic innego dziwnego się nie dzieje.
  • Poziom 9  
    U mnie problem rozwiązany, z tego co powiedział mechanik to uszkodzony czujnik położenia wału, okazało się że doszło do jakiegoś zwarcia w instalacji (jakieś dwa przewody) co spowodowało awarią czujnika. Kable zaizolowane, czujnik zamontowany nowy i ponoć auto śmiga (piszę "ponoć" ponieważ jeszcze auta nie odebrałem z warsztatu:)