Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus 05' 1,6 benzyna szaarpie, dusi się.

kulka_1979 23 Jan 2016 21:36 1719 2
    kulka_1979
    Level 11  
    Witam,

widzę, że temat dość stary ale nie chcę zakładać nowego. Również mam ten model samochodu - choć nie wiem czy to samo oznaczenie. Zgazowałam go 2 lata temu. Ostatnio - jakieś 3 tyg temu zauważyłam te same objawy. Auto szarpie, krztusi się, traci moc i przygasają wtedy światła.
    Podczas kontrolnej wizyty u gazownika i sprawdzeniu instalacji LPG, gazownik odczytał mi też błąd P2303 - cewka zapłonowa B obwód pierwotny sterujący sygnał niski.

Powiedział mi także że komp zarejestrował błąd przy prędkości pojazdu 2 km/h - prędkość obrotowa silnika 262. Komputer pokazał także dane przepływu masowego powietrza wlotowego 1,81. Cewkę i świece wymieniałam jakiś czas temu u elektryka, który stwierdził, że przewody są raczej ok?

Co to może oznaczać i jaki ewentualnie może być koszt naprawy? Za wszystkie sugestie dziękuję i pozdrawiam

kulka_1979

Moderated By T5:

Post wydzieliłem jako nowy temat. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Uszkodzony MAF.
    kulka_1979
    Level 11  
    Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.
    A co to jest takiego ten MAF i jaki będzie koszt ewentualnej naprawy/wymiany/? I do kogo się udać w tej kwestii - elektryk? mechanik? Proszę o ciut więcej informacji na ten temat.
    Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.