Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus 05' 1,6 benzyna szaarpie, dusi się.

23 Jan 2016 21:36 1395 2
 • Level 10  
  Witam,

  widzę, że temat dość stary ale nie chcę zakładać nowego. Również mam ten model samochodu - choć nie wiem czy to samo oznaczenie. Zgazowałam go 2 lata temu. Ostatnio - jakieś 3 tyg temu zauważyłam te same objawy. Auto szarpie, krztusi się, traci moc i przygasają wtedy światła.
  Podczas kontrolnej wizyty u gazownika i sprawdzeniu instalacji LPG, gazownik odczytał mi też błąd P2303 - cewka zapłonowa B obwód pierwotny sterujący sygnał niski.

  Powiedział mi także że komp zarejestrował błąd przy prędkości pojazdu 2 km/h - prędkość obrotowa silnika 262. Komputer pokazał także dane przepływu masowego powietrza wlotowego 1,81. Cewkę i świece wymieniałam jakiś czas temu u elektryka, który stwierdził, że przewody są raczej ok?

  Co to może oznaczać i jaki ewentualnie może być koszt naprawy? Za wszystkie sugestie dziękuję i pozdrawiam

  kulka_1979  Moderated By T5:


  Post wydzieliłem jako nowy temat. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

 • Level 34  
  Uszkodzony MAF.
 • Level 10  
  Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.
  A co to jest takiego ten MAF i jaki będzie koszt ewentualnej naprawy/wymiany/? I do kogo się udać w tej kwestii - elektryk? mechanik? Proszę o ciut więcej informacji na ten temat.
  Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.