Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Citroen c5 X7 2009 2.0hdi 136KM nie odpala jak zimno

24 Sty 2016 10:51 2034 6
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam Citroena C5 X7 2009r 2.0hdi 136 KM, przejechane 185000km, po wymianie rozrz康u, uk豉d paliwowy Delphi. Gdy by這 ciep這 tj ok 0 do -2C samoch鏚 odpala bez problemu,niestety poni瞠j -3c kr璚i ale nie odpala. Wymienione zosta造 鈍iece 瘸rowe i przeka幡ik 鈍iec koszt naprawy 800z i gdy by這 0c odpala od strza豉. Teraz jest -3c i nie odpala. Pod陰czony komputer , by jedynie b陰d temperatury przep造womierza r騜nica 5stopni pomi璠zy czujnikami silnika a powietrza, powietrze -2C, silnik -7C. 畝dnych innych b喚d闚, pod陰czyli鄉y si kablami pod drugie auto i w trakcie uruchamiania diagbox wskazywa obroty silnika od 95 do nawet 350 obrot闚 wa逝 i te obroty nie by造 sta貫 tylko falowa造. nie wiem co jest przyczyn nieodpalania, auto zachowuje si tak jakby nie dostawa這 paliwa. Filtr paliwa wymieniony na nowy. stary by lekko zasyfiony. Gdy w ko鎍u odpali to chodzi juz idealnie. Znajomy kt鏎y robi 鈍iece twierdzi 瞠 rozrusznik kr璚i dobrze i jest OK, ci郾ienie wed逝g diagbox to ok 280bar. ale po odkr璚eniu przewod闚 na wtryskach nie by這 jakiego ci郾ienia jedynie tylko zacze這 powoli wyp造wa z przewod闚. Nie chc na darmo wydawa kasy i wymienia r騜ne elementy i nie wiadomo co jeszcze. EGR by czyszczony przy wymianie 鈍iec i pono dzia豉. Dodam, 瞠 jedna 鈍ieca by豉 urwana i w cylindrze pozosta豉 sama ko鎍闚ka. Mo瞠 macie jakie pomys造 albo znacie jakiego dobrego zaufanego mechanika z υdzi kt鏎y b璠zie mi w stanie pom鏂 uruchomi cytrynk.
    Pozdrawiam
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 12  
    Jaki magik wyci庵n掖 kawa貫k 鈍iecy bez zdejmowania g這wicy,a co do obrot闚 to nie by這 s造cha aby si jako zmienia造 natomiast na diagboxie wskazywa這 obroty od 95 do prawie 350 tylko te obroty wskazywa這 dziwnie bo by這 np 125 zaraz pokaza這 300 a juz za chwil 225. Jak zapali obroty wskakiwa造 na diagu jakies 1125. Wydaje mi si 瞠 w tym czasie na obrotomierzu te by這 1100 obrot闚 ale wcze郾iej wskaz闚ka nie dochodzi豉 do 250 na obrotomierzu. Mam wra瞠nie jakby czujnik obrotu walu oszukiwa ale nie wiem jak to sprawdzi. Dzis jest 2C na plusie i pali od strza逝 dos這wnie jeden obr鏒 i juz pyrka bez problemu.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 12  
    Witam
    Wiele czasu min窸o od mojego wpisu, teraz mog troch podsumowa pewne rzeczy kt鏎e zosta造 zrobione. Sprawdzone by造 wszystkie czujniki, wymieniony zosta czujnik po這瞠nia wa趾a rozrz康u(dwa razy brak synchronizacji),wymienione filtry, dolany dodatek do fap, wymyty fap (i to by g堯wny problem - przytkany FAP, w 鈔odku wygl康a jakby chcia wybuchn望), wyczyszczony EGR i wymieniony akumulator. Po tych zabiegach zero b喚d闚, odpala bez problem闚. FAP by nie幢e zapchany bo kilkakrotnie zapali豉 si kontrolka service i info Antipollution Faulty, oraz kontrolka silnika i traci na mocy. Teraz po myciu FAP i uzupe軟ieniu dodatku jest ok. Gdyby kto pyta jak wymy FAP to jest sporo instrukcji w necie. Ja wyj掖em ca造 filtr wraz z katalizatorem i rurkami od czujnik闚 ci郾ie i dopiero poza autem rozkr璚ali鄉y filtr. Nie r鏏cie tak jak na filmikach i nie pr鏏ujcie odkr璚a rurki od filtra bo z regu造 wam sie urwie i dopiero jest problem. Lepiej kupi dwie opaski do francuskich wydech闚 rozmiar 72mm i odkr璚i wydech przed siateczk na t逝miku i za filtrem FAP, u g鏎y roz陰czy rurki od czujnik闚 z szybko z陰czkami i odkr璚i ca陰 podstaw z poduszkami kt鏎e trzymaj od przodu poduszki filtra FAP. Po tych zabiegach filtr wychodzi wraz z katem bez problemu. Rozkr璚acie cztery 鈔uby i macie filtr na wierzchu. Ja do 鈔odka nala貫m plyn do mycia szyb kominkowych i zostawi貫m na ca陰 noc aby nami瘯這. Nast瘼nego karcher i p逝kanie z ka盥ej strony, a zacz窸a p造n望 czysta woda, przy okazji mo積a przep逝ka katalizator. Odstawiamy do wyschni璚ia, przedmuchujemy powietrzem i sk豉damy. Mo積a u篡 jakiego silikonu czy innego 鈔odka do uszczelnienia po陰cze i to wszystko. Pierwsze odpalenia auta to po kilku minutach bia造 dym, ze wzgl璠u na paruj帷 wod kt鏎a niestety jeszcze tam zostaje. No i trzeba wpisa w kompie wymian FAP i to wszystko. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam,
    Na zako鎍zenie tematu i zamkni璚ie opowiem jaki by wynik poszukiwa usterki kt鏎a powodowa豉 problemy z odpalaniem. Mianowicie by to przestawiony rozrz康 z tym, 瞠 nie by on przestawiony o nie wiadomo jak du穎. To by這 jedynie p馧 z帳ka do przodu. Tyle tylko wystarczy這 瞠by samoch鏚 odpala w r騜ny spos鏏, jak tylko mu si chcia這, a najgorzej przy spadku temperatury. Teraz auto odpala od strza豉 i to niewa積e czy jest +30 czy - 20. Dlatego polecam na pocz徠ku podejrze rozrz康, 瘸dna usterka sterownika 鈍iec czy 鈍iece 瘸rowe nie b璠 powodowa problem闚 z uruchomieniem auta gdy jest zimno. Stwierdzam to z uwagi na fakt, i znajomy ma diesla z silnikiem 1,6hdi i uszkodzone ma 3 鈍iece 瘸rowe i sterownik 鈍iec, a pomimo tego odpala na mrozie bez problemu. Pozdrawiam wszystkich i uwa瘸m temat za zamkni皻y
  • Poziom 12  
    Witam,
    Na zako鎍zenie tematu i zamkni璚ie opowiem jaki by wynik poszukiwa usterki kt鏎a powodowa豉 problemy z odpalaniem. Mianowicie by to przestawiony rozrz康 z tym, 瞠 nie by on przestawiony o nie wiadomo jak du穎. To by這 jedynie p馧 z帳ka do przodu. Tyle tylko wystarczy這 瞠by samoch鏚 odpala w r騜ny spos鏏, jak tylko mu si chcia這, a najgorzej przy spadku temperatury. Teraz auto odpala od strza豉 i to niewa積e czy jest +30 czy - 20. Dlatego polecam na pocz徠ku podejrze rozrz康, 瘸dna usterka sterownika 鈍iec czy 鈍iece 瘸rowe nie b璠 powodowa problem闚 z uruchomieniem auta gdy jest zimno. Stwierdzam to z uwagi na fakt, i znajomy ma diesla z silnikiem 1,6hdi i uszkodzone ma 3 鈍iece 瘸rowe i sterownik 鈍iec, a pomimo tego odpala na mrozie bez problemu. Pozdrawiam wszystkich i uwa瘸m temat za zamkni皻y