Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migająca kontrolka oleju Audi A4 B5

24 Sty 2016 11:16 3867 3
  • Poziom 3  
    Witam. Mam problem z moim Audi A4 B5 kombi z 1997r. benzyna. Po przejechaniu 20km zapaliła mi się kontrolka oleju(czerwona) - zaczęła migać i piszczeć. Zatrzymałem się na pierwszej stacji i dolałem oleju - niestety nie sprawdziłem poziomu bo silnik był rozgrzany. Po przejechaniu 10 km znowu to samo więc znowu dolałem oleju (było to już razem 0,5l). Po przejechaniu kolejnych 15km znowu to samo - ale już nie dolałem oleju tylko odstawiłem auto na parking. Następnego dnia sprawdziłem poziom okazało się że jest ponad max więc o uciekającym oleju chyba nie ma mowy. Auto nie plami - silnik też raczej jakoś inaczej nie chodzi. Co może być nie tak?? Gdzie szukać usterki??
  • Poziom 23  
    Bo ta "konewka" nie oznacza jego brak, tylko problem z ciśnieniem oleju, i choćby dolać tam jeszcze z 5 litrów niewiele może to pomóc.
    Dobrą wiadomościa jest, że auto zrobiło 35 km i się nie zatarło, czyli jest szansa, że to kwestia czujnika ciśnienia oleju, zatkanego smoku olejowego lub początku końca pompy olejowej.
    Gorsza taka, że faktycznie nie było ciśnienia oleju i silnik dostał trochę po dupie.

Mimo wszystko proponuje holować auto na warsztat celem weryfikacji.
  • Poziom 3  
    A ile kosztuje taka pompa i jej wymiana??
  • Poziom 21  
    Może najpierw sprawdź jakie faktycznie masz ciśnienie?
    Może czujnik, może pompa, może wiązka?
    Sprawdź to co jest najprostsze.