Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się zawiesza bez przyczyny, traci obraz.

Klopsik 24 Sty 2016 11:36 810 11
  • #1 24 Sty 2016 11:36
    Klopsik
    Poziom 13  

Witam,

Mam spory problem z komputerem. Otóż podczas oglądania np. filmów na YT zwyczajnie zacina się obraz (czasami znika, robi się czarny, czasami zmienia kolor na zielono), ostatnio nawet wyskoczyły blue screeny (WIN 10 o treści IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL). Ogólnie w aplikacjach 3D problem nie występuje, tylko podczas zwyczajnej pracy i surfowaniu po internecie.

Programy, które najbardziej obciążają mój komputer to:
    AutoCAD, FreeCAD, EAGLE i reszta programów typu CAD w nich problemy nie występują. Oraz oprogramowanie Heidenhain, w którym podgląd wykonywanego detalu generuje błędy (nakładające się na siebie linie detalu).

Konfiguracja:
    Intel i3 4130,
    Kingstone HyperX 1600mhz 2x4gb,
    MSI GTX970 4GB,
    Kingstone 120SDD,
    WD Caviar 1TB 7200obr,
    Zasilacz XFX550W

Windows będzie miał z 2 lata (aktualizacja do 10 nie usunęła moich plików itp. więc uważam, że konfiguracja Win7 nadal jest gdzieś w pamięci komputera). Komputer nie jest używany do gier.

Prosiłbym o jakieś sugestie. Na Win7 problemy nie występowały.

0 11
  • #5 25 Sty 2016 10:27
    koli84
    Poziom 13  

Miałem podobny problem, który objawiał się tym że wszystko działało ok, nawet pod dużym obciążeniem, ale gdy otwierałem stronę web z dużą ilością grafik (np. dużo miniatur plików graficznych), czy właśnie YT, to momentalnie komputer się zawieszał. W moim przypadku pomogło obniżenie do 1333 taktowania pamięci. I była to sugestia brytyjskiego serwisu AsRock, że podobno płyta nie wyrabia.
    Niestety nie napisałeś jaką masz Ty płyte główna.
    W każdym bądź razie, mi to właśnie pomogło.

0
  • #7 25 Sty 2016 11:00
    Mustihc
    Poziom 6  

Ja na twoim miejscu najpierw przeinstalował bym przeglądarkę.
    Na wszystkich występuje ten błąd?
    Potem odinstalował flash playera i zainstalował najnowszego.
    Zainstaluj inne sterowniki do grafiki.
    To najmniej inwazyjne metody.
    Włącz check disk partycji c.
    Zobacz programem crystal disk czy nie ma bad sectorów.

0
  • #9 25 Sty 2016 11:15
    Mustihc
    Poziom 6  

Ciężko mi powiedzieć bo nie mam Windowsa 10. Z przeglądarek polecam chroma, nie trzeba w nim doinstalowywać flash playera żeby oglądać filmy na YT.

0
  • #12 15 Maj 2016 12:17
    Klopsik
    Poziom 13  

Temat już stary, ale gdyby ktoś miał podobny problem i szukał rozwiązania to w moim przypadku była to zewnętrzna karta dźwiękowa (Line6 GX), która dopiero po aktualizacji sterowników przez producenta pracuje normalnie i nie zawiesza komputera.
    Komputer się zawiesza bez przyczyny, traci obraz.

0