Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

compit r510 - wymiana modułu wykonawczego

hubcia 24 Jan 2016 12:53 2175 2
    hubcia
    Level 9  
    Witam, wymieniałem moduł wykonawczy, starałem się odłączać po jednym kabelku i od razu przykręcać do nowego modułu, pech chciał, że jeden kabelek odpadł i nie wiem czy dobrze go podłączyłem (w schemacie podłączyłem go do nr. 7 bo wiedziałem ze wypadł gdzieś ze środka), nie wiem też jak podłączyć kable (dwa kable a w nich po 2 kabelki jeden czerwony/brązowy, drugi biały) do nr 19 20 21 (podłączyłem je 19-żółty 20-dwa czerwone 21-żółty). Podczas włączenia piec podaje non stop eko groszek, wyświetla się błąd A1, podczas próby wyłączenia pieca przyciskiem start/stop pojawia się błąd A2.
    Jacek79
    Level 37  
    A zrobiles zdjecie przed wymianą?
    charlee
    Level 19  
    Masz wszystko opisane na obudowie.
    styki 14 i 15 podajnik, 12i13 wentylator, 10 alarm (u mnie np nie wykorzystany) 5 i 11 stb (zabezpieczenie kotła) 8 i 9 pompa c.o., 6 i 7 pompa zasobnika (jeśli jest), 3 i 4 idą na bezpiecznik.
    16 i 17 czujnik temp zewn (jeśli jest), 17 i 18 temp zasobnika wody ciepłej, 19 i 20 temperatura podajnika, 20 i 21 temperatura kotła, 22 i 23 termostat pokojowy jeśli nie ma termostatu to zworka.
    Teraz musisz po przewodach zlokalizować co gdzie podpiąć, kolorami przewodów raczej nie należy się sugerować.
    Sprawdź też czy dobrze podpiąłeś taśmę wyświetlacza do sterownika.