Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[b]Napięcie żarzenia PHILIPS[/b]

ATPAW 25 Mar 2003 19:11 1606 10
  • #1 25 Mar 2003 19:11
    ATPAW
    Poziom 20  

Mam kineskop po regeneracji(wymiana dział)
    Czy muszę sprawdzić napięcie żarzenia 6.3V ,ktore powinienem wykonac miernikiem do mierzenia skutecznego napiecia żarzenia, ale niestety takiego nie posiadam (gdzi mozna cos takiego kupic) .I czy moge wykonac ten pomiar miernikiem uniwersalnym(multimetr)
    albo w inny sposob wykonac ten pomiar.
    pierwotne uszkodzenie to uszkodzona katoda niebieska.

Pozdrawiam ATPAW

0 10
  • #2 25 Mar 2003 20:05
    msiuel
    Spec od TV

Udalo imi sie to kupic w firmie Zbyromex koszt z przesylka ok. 85zl.Firma ta miescila sie gdzies na gieldzie Wolumen.Moze pozniej znajde telefon.Napiecie zarzenia trzeba koniecznie sprawdzic,gdy wym.cewki lub dzialo ...

0
  • #3 25 Mar 2003 20:53
    mch
    Poziom 23  

Jeśli nic nie robiłeś w tym telewizorze oprócz wymiany kineskopu,a cewki są te same (tego samego typu) to możesznic nie mierzyć i powinno być ok.Jeśli były jakieś zmiany,szczególnie w szerokości to dobrze byłoby zmierzyć to nap. lecz miernikiem uniwersalnym nie da się.

0
  • #4 26 Mar 2003 07:25
    WS
    Poziom 15  

Napięcie to można zmierzyć miernikiem uniwersalnym posiadającym pomiar Tru RMS.

0
  • #5 26 Mar 2003 09:40
    metal60
    Poziom 22  

koniecznie zmierz to napiecie,w niektorych philipsach nap. to jest mocno zawyzone.
    pozdrawiam

0
  • #6 26 Mar 2003 12:07
    RECIK
    Poziom 12  

Koniecznie zmierz napięcie żarzenia. Szkoda renowacji kineskopu gdyby okazało się, że napięcie żarzenia jest zbyt wysokie. Szybko by sie wypaliy katody.

0
  • #7 26 Mar 2003 17:28
    ATPAW
    Poziom 20  

Jeszcze pytanie czy napiecie to ma wplyw na ostrosc bo po zwiekszeniu napiecia focus na maxa niemoge zlapac odpowiedniej ostrosci przed renowacja bylo ok
    ostrosc jest tylko po srodku a brzegi sa rozmyte
    w zkladzie na rabieniu mowili cos o dzialach wymagajacych wiekszego napiecia focus ale nawet przy maksie jest zle i wali iskrownik odzcasu.
    co wy nato ?

0
  • #8 26 Mar 2003 21:27
    widaw
    Poziom 17  

Jeżeli wstawione jest dzialo Philipka, nie powinno pracować na zwiększonym napięciu. Szkoda ze nie zleciłeś kompleksowej wymiany (niewiele drozej) a ewentualne błędy popełnione w procesie regeneracji spadają na barki warsztatu z kinolami.
    Ja mam wstawiony do mojego TV, kinol po wymianie działa, wszystkie parametry zasilania kinola są fabryczne. Poza niezauwazalnymi nidoskonałościami geometri, mogę wystawić ocenę skutkow regeneracji na 4+
    Jednak wynik ten został osiągnięty po ponownej reklamacyjnej naprawie kinola. ( okazuje się ze nie zawsze sie uda ustawic dzialo "na oko" :?

0
  • #9 28 Mar 2003 21:12
    ATPAW
    Poziom 20  

Dzięki za porady .
    Servis robił problemy z reklamacją , ale w końcu się przyznali do błędu .Lecz rozgoryczony mój klijent zarządał od nich zwrotu kosztów ,chyba z powodu dzisiejszego meczu gdyż odbiur TV miałby do piero pod koniec przyszłego tygodnia .

ATPAW

0
  • #10 23 Mar 2004 02:27
    andios
    Poziom 15  

Kiedys zrobilem sobie miernik napiecia zarzenia (skutecznego) z zroweczki 9-12 V i fotorezystora. Zarowka oswietla fotorezystor w zamknietej rurce. Przyrzadzik trzeba skalibrowac, czyli podlaczasz napiecie stale 6,3 V do zarowki i omomierzem mierzysz rezystancje fotorezystora. Pomiary robimy jeszcze dla +/- 10 % napiecia, spisujemy wartosci rezystancji. podlaczamy zarowke do nozek zarzenia na kineskopie, odczytujemy rezystancje i ...wiemy na czym stoimy.

0
  • #11 23 Mar 2004 14:57
    artjab
    Poziom 20  

Praktyczna rada. Gdy zmierzysz nap żarzenia zwykłym analogowym miernikiem uniwersalnym LAVO to wartości skutecznej 6.3V odpowiada wskazanie miernika 4.6V oczywiście na zakresie dla napięć zmiennych.

0