Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena dla modemu Huawei E3372 ?

24 Sty 2016 14:20 3894 20
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich użytkowników forum.

Prosiłbym o poradę w temacie doboru odpowiedniej anteny zewnętrznej do modemu Huawei E3372 . 30 kwietnia kończy mi się umowa z siecią Play, którą chciałbym przedłużyć równocześnie modernizując swój sprzęt. Obecnie korzystam z modemu E3131, który to jest wpięty w router TP-LINK MR3420 bez anteny. Internet działa bardzo wolno jak na dzisiejsze standardy z racji słabego zasięgu - mieszkam na wsi. Chciałbym go wzmocnić poprzez zastosowanie wymienionej anteny i zmianę modemu na obsługujący sieć LTE, w której to wg. mapki Play-a jestem w zasięgu.
    Za wszystkie udzielone mi porady będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź.
  • Poziom 25  
    Jaka jest odległość do najbliższego nadajnika lte? Jakie przeszkody po drodze?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jaka to obecnie oferta w Play, jaki limit i za ile? Nowe oferty w Play są słabe, szczególnie bez złożenia wypowiedzenia obecnej. No i czemu z E3372? Nie opłaca się brać od operatora modemu, który jest wart 100 zł a zapłacisz za niego 24x10 czyli 240 zł. W Play nie ma ciekawego sprzętu, w salonach są jeszcze B315 . Przez GU go nie otrzymasz. Dlatego jak obecna oferta jest korzystna i tańsza to warto zostać na obecnych warunkach. Sprzęt kupić samemu. Albo przejść na PInK lub korzystać jak będzie z RBM 5 z RWK i Darmowego Internetu LTE bez limitu za 5 zł/m-c. Jaka to wieś?
  • Poziom 12  
    matek451 nie miałem na myśli zakupu nowego modemu od operatora tylko używanego z popularnego portalu aukcyjnego. Ale nie mam konkretnego upatrzonego jestem otwarty na różne propozycje. Wziąłem ten pod uwagę, ponieważ widziałem ten konkretny model w ulotce.
    Moja aktualna taryfa to FORMUŁA 4G LTE UNLIMITED za 29,99 PLN. Limit danych to coś około 30 GB nie pamiętam już dokładnie + noc bez limitu .
    Wieś to kolonia Sierskowola woj lubelskie, powiat rycki.

kryststgpom w lini prostej do nadajnika mam maksymalnie 10 km, przeszkód nie powinno być za wiele, z tego powodu, że nadajnik jest umieszczony na wieży radiowej.
    Najbliższy BTS LTE1800 play w Rykach, Janiszewska 80. Około 3-4 km od ciebie. Masz starą taryfę 4G LTE , szkoda, że sobie nie włączyłeś wcześniej nielimitowanego internetu ( 100GB) za 20 zł/m-c. Pakiet był cykliczny i kosztował 20 zł/m-c. http://www.play.pl/resources/pdf/2015/Regulam...i-Internet-bez-limitu-co-miesiac_22052015.pdf Teraz to samo kosztuje 40 zł http://www.play.pl/resources/pdf/2015/Regulam...i-Internet-bez-limitu-co-miesiac_13112015.pdf Ale trudno , możesz sobie kupić zawsze 25GB za 10 zł http://www.play.pl/resources/pdf/2014/Regulamin-uslugi-Pakiet-25GB-co-miesiac_18082014.pdf ,czyli za 39,99 masz wtedy 55GB + noce poza limitem, nawet wtedy gdy usługa przejdzie na czas nieokreślony. Dlatego nie warto brać nowej oferty, szczególnie w salonie. Co do sprzętu to musisz wziąć pod uwagę, że E3372s-153 to dobry modem ale MR-3420 v2 do niego to słaby wybór> Ten router nie nadaje się do bezproblemowej obsługi modemów LTE, szczególnie na OFW i wersji zwykłej E3372. Na antenie Dual LTE1800MHz nie powinieneś mieć żadnych problemów z działaniem LTE Play u siebie.
  • Poziom 12  
    matek451 właśnie zauważyłem, że zrywa mi połączenie często ten router. A co byś polecił innego dobrego w rozsądnej cenie?

Dodano po 3 [minuty]:

a jakiś konkretny model anteny bo widze, że jest bardzo duży przedział cenowy
    Do obsługi modemów LTE trudno znaleźć dobry , tani router. Niektórzy stosują DWR-116 ale szału nie robi. Inna opcja to droższy np. WR-1043v2, WDR-3600 czy Netgear WNDR-4300 . Na nich trzeba zmienić FW na alternatywne. Antena Dual LTE1800MHz to koszt około 200 zł za Cybertecha Dual LTE lub Sorensena. http://allegro.pl/antena-lte-4g-mimo-15dbi-modem-huawei-e3276-e3272-i4915168674.html lub http://allegro.pl/antena-dual-lte-sorensen-17dbi-10m-kable-np-b315-i5927643638.html
  • Poziom 12  
    a długość kabla odgrywa tu jakąś role?
    coś z tańszych anten możecie polecić ?
  • Poziom 20  
    szmendrik napisał:
    Witam wszystkich użytkowników forum.

Prosiłbym o poradę w temacie doboru odpowiedniej anteny zewnętrznej do modemu Huawei E3372 . 30 kwietnia kończy mi się umowa z siecią Play, którą chciałbym przedłużyć równocześnie modernizując swój sprzęt. Obecnie korzystam z modemu E3131, który to jest wpięty w router TP-LINK MR3420 bez anteny. Internet działa bardzo wolno jak na dzisiejsze standardy z racji słabego zasięgu - mieszkam na wsi. Chciałbym go wzmocnić poprzez zastosowanie wymienionej anteny i zmianę modemu na obsługujący sieć LTE, w której to wg. mapki Play-a jestem w zasięgu.
    Za wszystkie udzielone mi porady będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź.

Zakupiłeś już antenę? Jak się sprawuje?
  • Poziom 11  
    Witam
    Podłączę się do tematu.
    Mam taki sam modem i internet wykupiony w Orange INT LTE , potrzebuję zewnętrznej anteny .
    Na allegro namierzyłem dwie anteny http://allegro.pl/antena-mimo-2x15m-4g-ultra-lte-44dbi-dual-2x22dbi-i6604520489.html
    oraz http://allegro.pl/antena-dual-x-cross-3g-4g-lte-2x20dbi-zte-huawei-i5733690406.html (długość przewodów jest tak duża, gdyż router będzie w piwnicy)
    Czy będą właściwe? Moja lokalizacja to Kozłów Biskupi, ul. Sosnowa.
    Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
    Tomasz
    Klasyczny przykład jakich anten nie należy nawet nie oglądać na Allegro. Dwa razy szajs, z jakimś masakrycznymi bzdurami w opisie nie wart nawet 1 zł. Omijać takie operty i handlarzy chińszczyzną z daleka. Zacznij od zrobienia testów w domu i nza zewnątrz na telefonie z LTE z zainstalowanym Network cell Info. Sprawdź parametry sygnału i eNodeB BTS-a, do tego prędkości. Pokaż rezultaty. W Sochaczewie, Inżynierska 32 jest pozwolenie LTE1800NetWorks na pozwoleniu T-Mobile, inne bliżej centrum. Orange ma tez pozwolenie na LTE800 w Starym Dębsku. Jaka to wersja E3372( zwykła ,HiLink) i jakie masz problemy z internetem od Orange?
  • Poziom 11  
    Tak myślałem, dlatego postanowiłem się dopytać.
    Nie wiem dokładnie jakie dane mam przedstawić: parametry sygnału i eNodeB BTS-a, do tego prędkości. Niestety laik ze mnie w tych tematach. Proszę Cię o jaśniejsze wytłumaczenie jak ma mm odczytywać dane?
    Od czasu do czasu pokazuje mi mi LTE: -109 do -113, zegar dolny jest czasem szary (wyświetla -141.
    eNodeB BTS - nie wiem które to wskazania.
    Wskazuje mi odbiór z Kozłowa Szlacheckiego.
    Modem E3372h LTE USB - czy jeszcze jakieś dane są potrzebne?
    Internet z Orange chcę zastosować podłączając go do routera RB91G-2HnD Mikro-Tik, jako dodatkowy rezerwowy internet. Mam jeszcze radiówkę z Sochaczewa (nadajnik jest na pobliskiej szkole), i jak to bywa czasami coś się zadzieje (np. brak zasilania na szkole). Kiedy nie było by internetu z radiówki , automatycznie ma przełączać na internet z Orange.
    Dzięki z góry.
    Wskazania mapy są niepotrzebne, często pokazuje bzdury,pokaż screena z zakładki GAUGE w NCI, tam są podane parametry sygnału oraz ECI, eNodeB( eNB) BTS-a.
  • Poziom 11  
    Witam
    Przepraszam, że się nie odzywałem. Pilny wyjazd i praca nie pozwoliły mi kontynuować.
    Przedstawiam wyniki moich testów.
    Pierwsze miejsce to tam gdzie będzie się znajdował modem (orzy routerze): Jaka antena dla modemu Huawei E3372 ?
    Kolejne wskazanie jest z parteru mojego budynku:
    Jaka antena dla modemu Huawei E3372 ?
    Kolejne to wskazanie z dachu, przy kominie ( na zewnątrz): Jaka antena dla modemu Huawei E3372 ?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jeśli im niższe pasmo tym zasięg większy, to czemu tomaszg20, ma lepsze parametry na paśmie 2100?
    Testy robione w różnych miejscach , nie wiemy też jak ustawione są poszczególne sektory na tym BTS-ie i z jaką mocą pracują na poszczególnych pasmach.
  • Poziom 12  
    Matek dostałeś moją wiadomość? Możesz pomóc?
  • Poziom 11  
    Czyli zakupioną antenę skierować na Inżynierką 32 w Sochaczewie? Czy długość przewodów może być trochę dłuższa (15m)?
    Każdy metr kabla to strata 0,5dB z zysku anteny. Przy 15m zostanie około 8dBi z tych 15. Nie polecam kabla dłuzszego niż 10m.
  • Poziom 11  
    Ok, ale skierować ją na Inżynierską w Sochaczewie?