Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

premium dxi - premium 460 dxi błąd mid128,psid72,fmi3

24 Jan 2016 17:00 7773 10
  • Level 15  
    Witam potrzebuję rozwiązania problemu z błędem mid128,psid72,fmi3.Ztego co się dowiedziałem to zawór obejściowy termostatu ma zwarcie.Gdzie się on znajduje i jak go sprawdzić?
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 15  
    Dzięki serdeczne za odpowiedzi,dodam tylko numer katalogowy tego zaworu dla potomnych 7421985798 cena ok 600zł netto.
  • Level 15  
    Aby nie zakładać kolejnego tematu proszę o pomoc z błędem MID128 SID3 FMI10
  • Level 22  
    3 pompo-wtryskiwacz -mechaniczny lub elektryczny błąd(duże wahania).Nie mam dokładnego opisu.Trzeba by podpiąć pod komputer ,sprawdzić parametry itd.Czy występują jakieś objawy po wygenerowaniu błędu np.nierówna praca?Czy są jakieś inne błędy w EDC nawet nieaktywne.Mało informacji podałeś,suchy opis błędu to niewiele. :idea:
  • Level 15  
    Witam po podpięciu vcds tak jak piszesz ''3 pompka duże wachania''.Błąd tylko i wyłącznie generuje się w czasie jazdy z obciążeniem.Po wykasowaniu nie pojawia się,w czasie testu równoważenia cylindrów wykres delikatnie ujemny ale w normie.Byłem wczoraj w firmie która sprawdziła pompowtryskiwacz na maszynie i wszystko ok.Zamieniłem pompkę z pierwszą miejscami za radą serwisu aby sprawszić czy błąd idzie za pompką.Dodam ,że została wymieniona wiązka pompowtrysków z powodu wycieku oleju lecz na błąd nie miało to wpływu.Co ciekawe do tego pompowtrusku jeszcze niema części zamiennych i jeśli błąd się powtórzy wymiana na nowy.
  • Level 22  
    No tak pytanie czy błąd poszedł za pompką czy nie?Zrobiłbym jeszcze ewentualnie test drogowy z diagnostyką ,może da się zaobserwować warunki powstania błędu ale coś mi się zdaje ,że raczej skończy się na wymianie pompo-wtryskiwacza chyba ,że błąd nie pójdzie za nim.Pozdrawiam.
  • Level 15  
    Dziś autko w trasie jutro podpinam kompa i chwila prawdy.
  • Level 15  
    Masakra,po sprawdzeniu w serwisie pompki (łącznie z rozebraniem i czyszczeniem) oraz zamienieniu jej miejscami z pompką pierwszego cylindra,przejechaniu trasy z pełnym obciązeniem błędów brak.Czy mieliście taki przypadek?