Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manitowoc Ice kostkarka - nierównomiernie zamarza na parowniku

24 Sty 2016 18:00 2067 4
  • Poziom 32  
    Witam, mam problem z kostkarką do lodu, jest to trochę zabytek , model GY0405WS.
    Od jakiegoś czasu, moim zdaniem od wymiany agregatu, nierównomiernie zamarza na parowniku, jakoś poprzez regulację grubości tafli dało się z tym żyć, ale teraz już jest masakra- na dole mam taflę ok 5-8 mm, a u góry zaledwie 2-3 mm, co kończy się tym że tafla nie spada do zbiornika (czujnik grubości jest u góry)
    Jak się zdążyłem zorientować 4-5 lat temu był wymieniany agregat ale nawet nie ruszyli filtra oraz odwadniacza - mogą mieć po 20 lat.
    Czy wymiana tych elementów i ew. przepłukanie układu azotem coś da?
    Kostkarka jest chłodzona wodą, ale układ chłodzenia wyczyszczony i odkamieniony, natrysk na parownik również.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Zbyt mało czynnika chłodzącego.

• Poziom 11  
    Zapewne w tym wypadku jest mało czynnika chłodniczego, ale...
    Przy wymianie sprężarki powinien być wymieniony filtr-odwadniacz. Zapchany filtr daje podobny efekt do zbyt małej ilości czynnika. Jak nie było to zrobione wcześniej, to zalecam zrobić to przy tej naprawie.
  • Poziom 32  
    To była pierwsza rzecz jaka rzuciła mi się w oczy - stary filtr i odwadniacz , nie wiem jak można wymienić agregat nie wymieniając tych dwóch elementów(przy nowym agregacie koszt to parę złotych)